Genel

Klavyeniz Sizi Parmak İzinizden Tanısın!

Yazar Haziran 19, 2017 Yorum Yok

Microsoft gizli parmak izi sensörlü klavyesini tanıttı.

Modern Keyboard, hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanılabiliyor.

Surface Keyboard’un yakaladığı başarıyı sürdürmek isteyen Microsoft, yeni ürününde parmak izi sensörüne yer verdi. Klavyede gizli bir şekilde tasarlanan özellik, “Windows tuşuna” entegre…

Bilgisayardaki Güvenlik Kilitlerini Açacak

Klavyeye eklenen parmak izi sensörü, sağ tarafındaki ikinci Windows tuşuna entegre olarak hazırlandı. Windows 10 cihazlardaki Windows Hello desteği ve klavyedeki parmak izi sensörü birleşerek bilgisayarlardaki güvenlik kilitlerinin hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacak. Alüminyum malzemeden üretilen şık ve zarif bir tasarıma sahip olan Modern Keyboard kutusu içinden 2 adet şarj edilebilir AAA pilden güç alarak çalışıyor.

Frekans aralığı 2,4 GHz olan klavye sessiz sedasın kamuoyuna tanıtıldı. Çok yakında kullanıcıların beğenisine sunulacak olan ürünün yurt dışı satışının yaklaşık olarak 130 dolar olması bekleniyor. Modern Keyboard’un Türkiye’de kaça satılacağıysa henüz belli olmadı. Microsoft’un tasarladığı yeni klavye,  Surface’in klavyesiyle benzerlikler taşıyor. Ürünler arasındaki tek fark, klavyenin üzerinde bir parmak izi okuyucu ve kablosuz bağlantı yerine, kablo kullanım seçeneğinin sunulmuş olması.

Modern Keyboard’un Ürün Özellikleri

Microsoft Modern Keyboard, parmak izi okuyucusu sayesinde Windows 10’a ve web sitelerine tek tuşla kolay bir şekilde girilmesini sağlıyor. Yeni klavye dayanıklı ve ince tasarımıyla dikkat çekiyor. Dâhili parmak izi okuyucu Fingerprint ID ve kablosuz bağlantının dışında kablolu olarak da kullanılabilen klavye, teknik özellikleri öğrenildikçe beğeni toplamayı başarıyor.

Parmak izi sensörü altına gizlenmiş olan tuşsayesinde Windows Hello aracılığıyla Windows 10’a ve diğer web sitelerine giriş yapmaimkânı sunan ürün, macOS ve Android’in son sürümleriyle de uyumlu olarak hazırlanmış. Kısa zaman içinde teknoloji dükkânlarının reyonlarında yerini almaya hazırlanan Microsoft Modern Keyboard, 130 dolarlık bir satın alma fiyatına sahip olacak.

Dünyanın İlk Katlanabilir Klavyesi

Tablet ve telefonlar için geliştirilen taşınabilir ve katlanabilir klavye, sadece 2,5 mm genişliğe sahip. Wekey adı verilen model, dünyanın en ince katlanabilir klavyesi olma özelliğini taşıyor. Akıllı telefonlar ve tabletler birçok elektronik cihazın yerini almaya devam ediyor. Yine de kişisel bilgisayarlara bir alternatif yaratamayan modeller, yazma hızı hedefini karşılayamıyor. Akıllı cihazlarda gerçekleştirilen kullanımlardaysa ne kadar hızlı yazı yazılırsa yazılsın klavye konforu yakalanamıyor. Harici klavyelerdeki en büyük sorunsa ekstra taşıma alanı kaplıyor olması.

Girişimciler bu durumu fırsata dönüştürmek için harekete geçti ve ortaya dünyanın en ince ve katlanabilir klavyesi çıktı. Sadece 2,5 mm kalınlığındaki Wekey, akıllı telefonları ve tabletleri dizüstü bilgisayara çeviriyor.

  • 2,5 milimetre kalığında,
  • 10,1 genişliğindeki klavye,
  • 160 gram ağırlığı,
  • İnce, hafif ve kompakt bir yapıya sahip.

10 metreye kadar bağlantı sağlayan klavye, sunumlarda ortaya çıkan fare ihtiyacını da karşılıyor. Tüm özelliklerine ek olarak Wekey’in Pocket modeli ikiye katlanarak cepte de rahat bir şekilde taşınabiliyor. Wekey Pocket, günde ortalama 2 saatlik kullanımla 200 mA Li-Po pille ve tek şarjla yaklaşık 2 ay, Wekey ise 3 aya kadar kesintisiz çalışabiliyor.Esnek klavye, sıvı dökülmelerinin yanı sıra üzerine bir şey düşmesine karşı da dayanıklı bir yapıda üretilmiş. Yaklaşık olarak 50 dolarlık bir fiyata raflardaki yerini alan ürün, birçok online mağazada bulunabilir.

Katlanabilir Silikon Klavye

Bilgisayar çantasında rahatlıkla taşınabilen, katlanabilir ve silikon klavyeler son dönemlerin en popüler ürünleri arasında yer alıyor. Yüksek kalitedeki silikon malzemeden üretilen modeller, su geçirmiyor ve yazım esnasında ses çıkartmıyor. Yaklaşık olarak 50 TL’lik bir fiyata sahip olan ürünler işi bittiğinde rulo yapılarak kutusunda muhafaza edilebilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Cevap bırakın