Genel

Kısa Süreli Whatsapp Erişim Engeli

Yazar Mayıs 7, 2017 Yorum Yok

İnstagram, Facebook derken kısa bir süre içerisinde neredeyse bütün sosyal medya platformlarında kısa süreli erişim engeli yaşanmaya başladı. Sıra ise whatsapp uygulamasında. Dün sosyal medya platformu içerisine erişimler kısa bir süreliğine engellendi. Kullanıcılar whatsapp üzerinden mesaj gönderemedikleri gibi aynı zamanda gelen mesajları da kısa bir süreliğine alamadılar. Bu nedenle whatsapp üzerinden kısa süreliğine bir erişim engeli yaşandı.

Siber Saldırı Akıllara Geliyor

İlk olarak Facebook ardından İnstagram ve son olarak whatsapp içerisine kısa süreliğine erişim sağlanamaması akıllara direk olarak siber saldırı ihtimalini getiriyor. Whatsapp üzerinden sosyal medya haberleri ile birlikte bu durum için herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak kullanıcıların akıllarında direk olarak siber saldırı ihtimali yer alıyor. Siber saldırı olabilmesi ihtimali birçok kullanıcının telaşlanmasına neden olsa da yaşanan sorunun çok ciddi olmadığı söyleniyor. Bu nedenle kısa süreliğine whatsapp içerisine erişim engelinin yaşanması kullanıcılar için geçici bir durum olarak gözüküyor.

Whatsapp Erişim Sorunu Kısa Sürdü

Whatsapp sosyal medya platformu üzerinde dün itibari ile yaşanan sorun oldukça kısa süreli oldu. Kullanıcılar birkaç saat sonrasında platform içerisine erişimlerini devam ettirebildiler. Sorunun kısa süre içerisinde çözülmesi aynı zamanda kullanıcıların konuşmaları devam ettirmesini de sağladı. Whatsapp erişim engelinin kısa süreli olması siber saldırı ihtimallerini de beraberinde getiriyor. Çünkü genel itibari ile bu durumlarda siber saldırılar daha kısa süreli olarak kontrol altında tutulabiliyor. Kullanıcılar kısa süre sonrasında yaptıkları erişim sağlayıcılarını kullanabilirler.

Whatsapp Sorunu Çözüldü

Whatsapp üzerinden kısa süreli olarak yaşanan sorun oldukça kısa sürdü. Daha sonrasında ise sorun direk olarak çözüldü. Kullanıcılar whatsapp platformu içerisinden kullanımlarını aynı şekilde devam ettirebilirler. Günün geçmesi ile birlikte yapılan kullanımlar da tam olarak düzelmiş durumda. whatsapp üzerinden böyle bir problemin yaşanmasının kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattığını da söylemek gerekiyor. Yaşanan sorun için whatsapp içerisinden henüz bir açıklama gelmedi. Kullanıcılar için erişim engelinin nedeni hala merak konusu olarak kalmış durumda. Whatsapp sorununun hızlı bir şekilde çözülmesi İnstagram ile benzerlik gösteriyor. Bu platformda da erişim engeli kısa bir süre öncesinde hızlı bir şekilde çözülmüştü.

Kullanıcılar Konuşmalarına Devam Edebilirler

Whatsapp üzerinden kullanımlar aynı şekilde devam edebiliyor. Yaşanan kısa süreli erişim engelinin platform içerisinde herhangi bir değişikliğe neden olmadığını söylemek mümkün. Bu nedenle kullanıcılar whatsapp üzerinden kullanımlarını aynı özellikler üzerinden devam ettirebilirler. Whatsapp konuşmalarının aynı özellikler ile devam etmesi ile birlikte kullanıcılar konuşmalarını da rahatlıkla sürdürebilirler. Whatsapp üzerinden yapılacak olan konuşmaların sorunsuz olarak devam etmesi aynı zamanda sorunun tamamen çözüldüğünü de gösteriyor. Kullanıcılar sosyal medya platformu içerisinden kullanımlarını aynı özellikler ile devam ettirebilirler. Konuşmaların devam etmesi aynı zamanda konuşmaların uygulama içerisinde aynı olarak kalmasını da devam ettirmiş durumda.Platform içerisinden konuşmaları görebilirsiniz.

Whatsapp Kullanımlarında Erişim Sorunu Şaşırttı

Kullanıcılar için kısa bir süreliğine yaşanan whatsapp erişim sorunu kısa sürede çözülse de kullanıcıları oldukça şaşırtmış durumda. Platformun oldukça büyük olması bunun en büyük nedeni. Kullanıcılar böyle bir platform içerisinde kullanımların erişim engeli almasına oldukça şaşırmış durumda. Bu nedenle sosyal medya platformu içerisinde yaşanan kullanım özelliğinin erişim engeli yaşaması kullanıcıları şaşırtmış durumda. Facebook, instagram platformlarından sonra yaşanan whatsapp uygulaması erişim engeli sonrasında hangi platform içerisinde böyle bir sorunun yaşanacağının merak edilmesine neden olmuş durumda. Kullanıcılar sosyal medya platformlarında yaptıklarında kullanımlarında hangi uygulamada sorun yaşanacağını merak ediyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın