Uncategorized

Kendinizi Elektronik Ortamda Denetimde Tutabilirsiniz

Yazar Şubat 18, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya kullanımlarını kontrol altında tutmak isteyen kullanıcılar elektronik ortam üzerinde denetim sağlayabilirler. Bu denetimler sayesinde özellikle işletim üzerine kurulan profiller çok daha kontrollü sosyal medya kullanımı yapabilirler. Ancak bu denetimlerin yapılabilmesi için hem tablo oluşturmanız hem de analizleri gerçekleştirmeniz gereklidir.

E-Tablo Oluşturun

Sosyal medya üzerinde denetimlerin oluşturulabilmesi için ilk olarak e-tablo oluşturmanız gereklidir. Bu tablonun oluşturulmasında hem bilgisayarlarlarda yer alan programları kullanabilir hem de ihtiyacınıza göre yeni programları cihazlarınıza indirebilirsiniz. Bu tabloları indirdikten sonra analizleri yapacağınız alanlara göre tabloyu şekillendirebilirsiniz. Tablo içerisine ekleyebileceğiniz özellikleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İlk olarak tablo üzerinde takipçilerinizi kontrol altında tutabileceğiniz alanları oluşturabilirsiniz. Takipçi sayısı, takip edilenler, arkadaş olan kullanıcılar tablo içerisinde ilk sırada yer alabilir.
  • Tablo içerisinde yer alacak bir başka özellik ise beğeni ve yorum alanları olabilir. Paylaşımlar üzerine gelen beğeni ve yorum sayıları tablo içerisinde Ve 4. Sırayı alacaktır.
  • Gün içerisinde iletişim kurulan kullanıcı hesapları tablo içerisinde yer alacak olan bir diğer özellik olabilir. Eğer iletişim hakkında bir araştırma ya da denetleme yapmak istiyorsanız e-tablo üzerinde iletişim üzerinden kullanıcı sayılarını gün ya da hafta olarak değerlendirebilirsiniz.

Denetimler ve analizler günlük, haftalık ve aylık olarak değerlendirilir. Bu değerlendirmeler neticesinde ise farklı sonuçlar alınarak sosyal medya üzerindeki denetim hakkında bilgi edinilir.

E-Tablo İle Neler Yapılabilir?

Sosyal medya analizleri için oluşturduğunu e-tabloları farklı alanlarda ve farklı sonuçları görebilmek için kullanabilirsiniz. Bu sayede hem işletme hesapları hem de normal kullanıcı hesapları denetim altında tutulabilir. Ancak tabloların oluşturulmasında belirli sebepler daha çok ön planda tutulur. Bu sebepleri şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

  • Takipçi Sayıları: Sosyal medya analizleri ile birlikte takipçi sayıları üzerinde yaşanan büyüme ya da küçülme belirlenebilir. İşletme hesapları için bir haftada hatta bir gün içerisinde edinilen artışlar oldukça önemlidir. Bu artışların sebeplerinin bilinmesi daha çok artış yaşanmasını sağlayacaktır. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar takipçilerin davranışları üzerindeki etkileri kolayca belirleyebilirler.
  • Paylaşım Görüntüleme: Paylaşımların görülme oranı da bu tablolar ile birlikte kullanılabilecek bir diğer bilgi. Yine sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımların başka kullanıcılar tarafından görüntülenebilmesi önemli olabilir. Bu nedenle kullanıcılar paylaşımların en çok görüntülendikleri günlerde yaşanan olayları analiz edebilirler. Paylaşımların gözükmesinde etkili olan durumlar sürekli kullanılarak daha fazla insan ile paylaşım yapılabilmesi sağlanır.
  • İletişim Kurma: Analizler ile birlikte sosyal medya içerisinde aktif olarak geçirdiğiniz zamanın takipçilerin üzerindeki etkisini de çıkarabilirsiniz. Sizin sosyal medya üzerinde etkin olmanız, iletişime ve paylaşıma önem vermeniz takipçiler için önemli olan özellikler arasında yer alır. Yaptığınız hangi paylaşımların ve iletişimlerin sizin takip edilmenizi sağlıyor öğrenebilirsiniz. Bu sayede paylaşımlarınıza ve iletişimlerinize yön verebilirsiniz.

E-Tablo İle Kendinizi Geliştirin

Sosyal medya üzerine kurulacak olan e-tablolar sizin bu alan içerisinde kendinizi geliştirmenizi ve büyümenizi sağlayacaktır. Bu büyüme ile birlikte kullanıcılar istedikleri alanlar içerisinde daha etkin rol oynayabilirler. Bu tablolar hem işletme hesapları için hem de kişisel hesaplar için kullanılabilir. Hangi alanda eksiklik yaşıyor iseniz bu alanda eksikliği giderebilmek adına da bu tablolardan faydalanabilirsiniz. Yapacağınız analizler ile birlikte eksik olan yanları görebilir ve giderebilmek için tekrar analizlerden faydalanabilirsiniz. Son zamanlarda sosyal medyanın vazgeçilmezi haline gelen e-tablo ile denetimler her alanda kullanım için uygundur. Sadece sosyal medya odaklı değil çalışma alanınız için de analizler elde edebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın