Genel

İşletmeler SEO İle Birlikte Güçleniyor!

Yazar Şubat 1, 2017 Yorum Yok

Herhangi bir alışveriş yapılmadan önce bakılan ilk yer internet. Bu nedenle işletmeler son dönemler içerisinde web sitelerine ayrı olarak önem veriyor. Hem tasarım hem içerisinde yer alan bilgiler hem de diğer nedenler web sitesinin kullanımında fazlasıyla etkili. Bu nedenle işletmeler web sitelerini düzenlerken SEO ile birlikte çalışıyor.

SEO Ne Demek?

Web tasarım ve web düzenleme alanlarında kullanılan SEO arama motoru düzenleyicisi olarak biliniyor. Arama motorlarının optimizasyon uyumlarını gerçekleştiren sistemlere genel olarak SEO adı veriliyor. Bu anlamda SEO web sitesinin internet üzerinden arama motoru ile birlikte aranmasında ve bulunmasında etkili.

SEO Nasıl Kullanılır?

Web sitesi tasarımına büyük önem veriliyor. İçerik, renk, iletişim, taslak gibi birçok etken bu tasarımlar üzerinde etkili ancak yeterli değil. Aynı zamanda web sitesinin arama motoru üzerinde kullanımının optimizasyon edilmiş olması gerekli. Bu alanda ise SEO adı verilen düzenleyiciler kullanılıyor. İlk olarak şunu söylemek gerekir ki internet üzerinde aram motorunda aranılanlar için anahtar kelimeler kullanılıyor. Bu anahtar kelimeler ile birlikte yapılan aramalarda web üzerinde çıkan sıralamada ilk beş adres tıklama alıyor. Bu nedenle şirketlerin ve firmalarının anahtar kelime kullanımı ile aranmalarında ilk beş sırada olması çok önemli. Özellikle birinci sırada olan web sitesi en çok tıklanan web adresi olarak yer alıyor.

İnternet üzerinde yer alan bu sıralama içerisinde web adresi ne kadar aşağıda kalırsa tıklanma ihtimali de oldukça düşük. SEO çalışanları bu anlamda ilk olarak web incelemesi yapıyor. Yapılan bu inceleme metin, içerik, başlık, fotoğraflar ve diğer sekmeler üzerinden yapılıyor. Anahtar kelimelerin ise bu alanda geçip geçmediği kontrol ediliyor. Eğer web sitesi içerisinde anahtar kelimeye ait yeteri kadar bilgi var ise site aramalarda daha üst sırada yer alıyor. Bu anlamda en çok dikkat edilen kullanıcıların aradıkları ve aradıklarını yeterli bilgiler ışığında bulabilmeleri. Eğer web sitesi böyle bir özelliğe sahip ise bu sıralama içerisinde yerini alıyor. Değil ise SEO çalışanları tarafından detaylı bir düzenleme yapılıyor. Bu düzenleme kapsamında anahtar kelimeler aram motoruna yazıldığında ilk sizin siteniz çıkıyor. Bu sayede;

  • Kullanıcıların memnuniyeti,
  • Web sitenizin görülme oranı,
  • Web sitenizin kullanılma oranı,
  • E-ticaret ya da e-tanıtım oranı,
  • Web adresi üzerine tıklanma sayısı,
  • Alışveriş oranı ve miktarı üzerinde bir atış yaşanıyor. Bu nedenle web adresleri için SEO kullanımları oldukça önemli.

SEO ile Daha Faydalı Siteler Görüntülenir

İnternet üzerinde anahtar kelimeler üzerinden yapılan aramalar en doğru seçenekleri çıkarabilmek adına önemli. Bu nedenle ilk beş sırada olan web adresleri oldukça ayrıntılı olarak inceleniyor. Anahtar kelimeler ışığında yapılan aramalarda en çok bilgiye sahip olan ve en faydalı olabilecek internet adresleri üst sırada yer alıyor. Bu sıralamanın SEO kontrolünde olması işyerlerinin SEO ile çalışma zorunluluğunu da arttırıyor. Arama motoru optimizasyonu bu nedenle en az web tasarım kadar önemlidir. Çok güzel web tasarımı yapılan bir internet adresi en alt sırada yer aldığı sürece görüntülenemeyecektir. Bu nedenle web tasarımı yanında arama motoru ile düzenleme yapılmalı ve web sitesi görüntüleme oranı arttırılmalı. İşyeriniz ya da firmanız üzerinden yapacağınız web sitelerinde SEO kullanımı web siteler üzerinde oldukça etkili. Bu nedenle son dönemler içerisinde yaşanan rekabet oldukça fazla. Web siteleri her zaman daha ileride olabilmek için tasarım ile birlikte SEO kullanımlarına da fazlasıyla önem veriyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın