Uncategorized

İnternette İmza Kampanyaları Düzenleniyor

Yazar Şubat 11, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya en ufak olaylarda dahi sesinizi duyurabilmenin en pratik ve en hızlı yolu. Bu alan içerisinden yaşadığınız olaylara insanların duyarsız kalmasını önleyebiliriz ve sesinizi yetkililere daha hızlı olarak duyurabilirsiniz. Öyle ki sosyal medya içerisinde bu özellikleri aktif ve doğru olarak kullanan ve hakkını koruyabilen milyonlarca insan var. Bu hakların korunması ve sesinizi duyurabilmek adına sosyal medya üzerinden yapabilecekleriniz oldukça fazla. Bunlardan birisi de imza kampanyalar.

Sosyal Medyada Dikkat Çekmek

Sosyal medya içerisinde herhangi bir konu üzerinden dikkat çekmek ve insanların ilgisini toplamak istiyorsanız birbirinden farklı yöntemler kullanabilirsiniz.

  • Kullanabileceğiniz yöntemler arasında ilk olarak hashtag yani etiket kullanmak Sosyal medyanın bazı uygulamalarında kullanılan etiketler üzerinden haftanın ve ayın en çok konuşulan konuları seçiliyor. Takipçileriniz için konu ile alakalı bir etiket oluşturun ve paylaşın. Konuyu durum alanında anlatın. Bu durum sosyal medya üzerinde çok kısa bir süre dağılım gösterecektir.
  • Görsel ya da video tasarımı üzerinden paylaşım yapmak bir diğer yöntem. Bu yöntem ile birlikte konu ile alakalı bir görsel tasarımı yap Görsel ya da video tasarımın paylaşımını yaparak arkadaşlarınızın ve takipçilerinizin paylaşmasını da sağlayabilirsiniz. Böylelikle paylaşım üzerinden sesinizi duyurabilirsiniz.
  • Bir diğer yöntem ise haber kanallarının adreslerini kullanmak. Eğer sesinizi duyurmak istediğini konu bir haber niteliği taşıyor ise haber kanallarının sosyal medya hesaplarını kullanarak konunun haber olarak televizyon ekranlarında yayınlanmasını ve herkesin görmesini sağlayabilirsiniz.
  • Yapabilecekleriniz arasında yer alan bir diğer özellik ise imza kampanyaları. Son dönem içerisinde bu yöntem en çok kullanılanlar arasında. Sosyal medya üzerinde katılacağınız konular için bir imza alanı oluşturuluyor. Bu alandan imza toplanarak binlerin ve milyonların size katıldığı yetkililere gösteriliyor. Bu özellik ile birlikte de sesinizi gerekli mercilere duyurma şansınız var diyebiliriz.

İmza Kampanyası İçin Konu Yelpazesi

İnternet üzerinden bir sorun hakkında imza kampanyası başlatmak isteyenler hangi konular üzerinden bu kampanyayı yapabileceklerini merak edebilirler. Öncelikle söylemeliyiz ki birçok konu üzerinden imza kampanyası başlatılabilir. Bunun için herhangi bir sınırlama internet üzerinde yer almıyor. Kampanya konusunun suç içerecek unsur olmaması bu anlamda önemli. Bunun yanında  kişisel sorunları ve güncel sorunları bu kampanya kapsamında herkese bildirebilir ve size katılan insanların desteğini de alabilirsiniz. Bu destekler sayesinde insanların daha bilinçli ve daha duyarlı olmasını da sağlayabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden başlatacağınız imza kampanyaları kıs bir süre içerisinde yaygınlık gösterecektir.

İmze Kampanyalarının Süresi

Eğer bir imza kampanyası başlatacak iseniz insanları bilgilendirmek adına bütün bilgileri adresi açan kullanıcıya sunmanız gereklidir.

  • İmza kampanyası neden başlatıldı?
  • Kampanya sonucunda neler olacak?
  • İmza kampanyası ne zaman başladı?
  • İmza kampanyası ne zaman sonlanacak?
  • Son olarak şuana kadar kaç kişi kampanyaya katılım gösterdi?

Sorularının cevaplarını kapmaya içerisinde kullanıcılar için bulundurmanız gerekli. Bu sayede kullanıcılar daha dikkatli olarak imza atabilirler aynı zamanda konu hakkında bilgi edinebilirler. Konu hakkında hiçbir fikri olmayan kullanıcının kampanyaya imza atması neredeyse imkansızdır. Bu nedenle kullanıcıları bilinçlendirecek bir konu alanına sahip olmanız atılan imza sayısı üzerinde de etkili olacaktır. Bu sayede çok daha fazla insanın duyarlı olmasını sağlayabilir aynı zamanda çok daha fazla size katılan insanlara ulaşabilirsiniz. Kampanyanın bitmesi ile birlikte adres gerekli birimlere gönderilmelidir. Son olarak ise birimlerden aldığınız cevapları sosyal medya üzerinde yayınlar iseniz tekrar böyle bir kampanya yapıldığında katılım daha fazla olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın