Uncategorized

Instagramdaki Resimler PC’ye Nasıl İndirilir?

Yazar Eylül 30, 2017 Yorum Yok

Günümüzde sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlardan birisi hiç şüphesiz instagram. Fotoğraf paylaşımı üzerinden çıktığı yola bugüne kadar pek çok özellik ekleyen uygulama artık canlı yayın yapma imkanı bile sunuyor. Fotoğraf paylaşımı konusunda facebooku geride bırakan instagram efektli ve farklı renkte fotoğraflar kullanılabildiği için bir çok kullanıcı tarafından ilk sırada tercih ediliyor. Fakat kullanıcılar için olumsuz bir yönü de var. İnstagram bu fotoğrafların indirilmesine izin vermiyor. Bunu uygulama üzerinden doğrudan yapamıyorsunuz ama farklı yollarla indirmek mümkün. Kullandığınız tarayıcıya göre indirme metotları değişiklik gösterebiliyor. Bu yazıda hangi tarayıcıdan nasıl fotoğraf indirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Chrome Kullanarak Instagram’dan Fotoğraf İndirme

Web tarayıcısı olarak chrome seçeneğini tercih eden kullanıcılar öncelikle bir sekme açarak instagram hesaplarına giriş yapmakla işleme başlayabilirler. Giriş yaptıktan sonra fotoğrafını kaydetmek istediğiniz profile girip kaydetmek istediğiniz fotoğrafa tıklayın. Tıkladıktan sonra resmi daha büyük bir şekilde gösteren yeni bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekran üzerinden kaydetme işlemi yapacaksınız.

Fotoğraf büyüdükten sonra fotoğraf üzerinde kullandığınız mouseın sağ tuşuna tıklayın. Karşınıza bir menü çıkacaktır. Seçeneklerin en altında yer alan öğeyi denetle ibaresini seçin. Bu ibareden sonra karşınıza developer tools veya geliştirici seçenekleri yazan bir yer çıkacaktır. Bu yazıyı gördüğünüz yerde sonu .jpeg olarak biten uzun bir link göreceksiniz. Bu link üzerine tekrar sağ tıklayın ve yeni sekmede aç deyin. Bu komutu verdiğinizde yeni bir sekmede aynı resmin açıldığını göreceksiniz. Şimdi bu resim üzerine sağ tıklayıp resmi farklı kaydet derseniz dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Mozilla Firefox Kullananlar İçin Instagram’dan Fotoğraf İndirme

Firefox kullanarak instagramdan fotoğraf indirmek chrome seçeneğine göre daha basit. İndirmek istediğiniz fotoğrafa tıklayıp aynı şekilde büyük olarak açılmasını sağlayın. Açılan büyük ekran üzerinde resme sağ tıkladığınızda arka planı göster diye bir seçenek çıkacak. Bu seçeneğe tıkladığınızda yeni bir sekme üzerinden resim tekrar açılacaktır. Yeni sekmede açılan resme sağ tıklayıp resmi farklı kaydet dediğinizde indirmek istediğiniz klasörü seçmenizi isteyen ekranı göreceksiniz. Bu adımı tamamlayıp fotoğrafı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Microsoft İnternet Exploler Kullanarak İnstagram’dan Fotoğraf İndirme

Chrome veya firefox kullananlara nazaran internet exploler tarayıcısını kullanmayı seçenler bu konuda çok daha şanslı. Çünkü fotoğrafı seçtikten sonra sağ tıklayıp arka planı farklı kaydet seçeneğinden fotoğrafı direk olarak bilgisayara kaydetme imkanı veriliyor.

Saydığımız yolların dışında direk olarak indirme imkanı veren farklı yazılımlar kullanarak da instagram üzerinden fotoğraf indirebilirsiniz. Bunun için internet üzerinde instaload, instagram downloader gibi programlar bulunuyor. Bu programları bilgisayarınıza indirerek sonraki aşamalarda bu yazılım üzerinden bilgisayarınıza fotoğraf indirebilirsiniz.

Bahsettiğimiz yazılımların mobil için uyumlu olanları da mevcut. Eğer akıllı telefonlar üzerinden instagram kullanıyorsanız, bilgisayardaki gibi bu eklentileri indirip kurduktan sonra instagram üzerinden akıllı telefonunuza fotoğraf indirebilirsiniz. Bu işlem için kullandığınız akıllı telefonun hangi işletim sistemine sahip olduğu önem arz ediyor. Android işletim sistemi kullanan cihazlar için google play store üzerinden indirip kullanabilecekleri bir çok ücretsiz uygulama mevcut. Yine aynı şekilde ios işletim sistemi ve Windows işletim sistemi kullanan akıllı telefon sahipleri de kendi işletim sistemlerinin el verdiği şekilde online mağazalara girerek instagramdan fotoğraf indirme programı aramasını yapabilirler. Bu arama sonucu kendi işletim sistemlerinde ücretsiz olarak kurup instagram üzerinden fotoğraf indirme imkanı bulabilecekleri uygulamaları akıllı telefonlarına indirebilirler. Fotoğraf URL sini kopyalayarak bu programlar üzerinden indirebilirler.

Cevap bırakın