Genel

İlişkilerde İlk Hesaplar Kontrol Ediliyor

Yazar Şubat 22, 2017 Yorum Yok

İnsanların ilişkilere başlamadan önce birden fazla kriteri olabiliyor. Çağın değişmesi ile birlikte haliyle bu kriterlerde değişiyor. Eskiden yüz yüze iletişim daha önemli iken şuan sosyal medya üzerinden kurulan iletişim daha önemli hale geldi. İnsanlar artık ilişkilere başlamadan önce sosyal medya hesapları üzerinde duruluyor.

Sosyal Medya Üzerinden Tanışma

İnsanların tanışma yöntemleri artık sosyal medya üzerinden. Bu alandan edinilen arkadaşlıklar bir süre sonrasında ilişkiye dönüşüyor. Ardından ilişki içerisinde eşler birbirine güvenmiyor. Bu nedenle ilişkilerin başlaması ile birlikte eşler ilk olarak sosyal medya hesaplarını kontrol ediyor. Her ne kadar bu alan içerisinde bir eksik ya da yanlış bulunmasa da eşler sürekli bu alanın kontrolünü yapmaya devam ediyor.

Eşler Daha Çok Tartışıyor

Eşlerin tartışma konuları içerisinde en çok yer alan durum sosyal medya haline geldi. Bu alanda yapılan kullanımlarda eşlerin birbirine güvenmesi, aynı zamanda bu alan içerisinden tanışılmış olması eşlerin birbirlerine olan saygılarını ve güvenlerini etkiliyor. Bu nedenle sosyal medyanın birçok ilişkiyi yıprattığını mümkün. Sosyal medya kullanımlarının daha kontrollü olması sayesinde eşler arasında olan problemler giderilebilir. Ancak birçok kullanıcı sosyal medya hesabı kullanmaktan vazgeçemiyor. Vazgeçememenin yanında aynı zamanda sosyal medya kullanımları azaltılamıyor.

Ortak Hesap Kullanılıyor

Birçok kullanıcı ilişki dönemi içerisinde ortak bir hesap kullanma tercihi yapıyor. Ancak bu kullanımlar bir süre sonrasında ilişkilere zarar veriyor. Her insanın ilişki sürecinde kişisel hayatları da devam ediyor. Bu nedenle ortak hesap olması kullanıcıların kişisel hayatlarını kısıtlıyor. Bu kısıtlama neticesinde ilişki içerisinde olan insanlar kendilerini daha dar alanda yaşıyor hissedebilir. Bu nedenle ilişki içerisinde ortak alanların olduğu kadar kişisel alanların olması da daha sağlıklı. Uzmanlar da bu konuda ilişkiler içerisinde kişisel hayatların devam etmesini savunuyor. Eşlerin ilişki içerisinde sosyal medya hesaplarını ayrı ve kontrollü kullanmaları daha önemli.

Sosyal Medyada İlişkiler Zayıflıyor

Sosyal medya üzerinden edinilen ilişkiler normal ilişkilere göre çok daha zayıf. Araştırmalar bu ilişkilerin daha kısa ömürlü ve daha güvenilmez olarak sürdürüldüğünü gösteriyor. Ancak bu durum her zaman ve %100  değil. Bu alan içerisinden tanışan bazı insanların ilişkileri sağlıklı olarak yürüyebiliyor ancak bu rakam oldukça az. Bunun yanında sosyal medya üzerinden edinilen ilişkilerde güven hassasiyeti diğer ilişkilere göre çok daha fazla oluyor.

İlişkiler Sosyal Medya Yüzünden Bitiyor

İlişkilerin bitme nedenleri arasında en çok sosyal medya yer almaya başladı. Artık bir ilişki başlangıcında işler birbirlerinin sosyal medya hesaplarının kapatılmasını istiyor. Ancak bu durum eşlerin reddetmesi ile birlikte daha büyük problemlere neden olabiliyor. Sosyal medya yüzünden çıkan tartışmalar ise genellikle ayrılık ile bitiyor. Özellikle ilişkinin en başında böyle tartışmaların yapılması ilişki bitimini daha kolay hale geliyor. Sosyal medya kullanıcılarının ilişkinin en başında hesapların kontrolünü yapması tartışmalara neden oluyor. Özellikle ilişki başlamadan önce yapılan paylaşımlar ve takipçiler her iki taraf için büyük sorunlar oluşturuyor. Oysaki ilişki başlamadan önce herkesin kişisel hayatları olduğu unutulmamalı.

Sosyal Medya Kontrolleri Her Gün Yapılıyor

Sosyal medya üzerinden eşlerin yaptıkları kontroller her gün gerçekleşiyor. Özellikle ilişki dönemi içerisinde eşler birbirlerinin sosyal medya hesaplarının şifresini bilmek istiyor. Bunun yanında sosyal medya üzerinde geçirilen vakit eşlerin birbirlerine daha az vakit ayırmasına neden oluyor. Bu nedenle sosyal medya vakit üzerinden de eşlerin tartışmasına neden oluyor. Özellikle instagram içerisine eklenen canlı yayın özelliği eşlerin bu konu üzerinde şikayet etmelerine neden oluyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın