Genel

İletişim Bilgilerini Geliştirin

Yazar Nisan 12, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya ve gerçek hayat üzerinde kurulan iletişimler sürekli olarak değişim gösterebiliyor. Hem teknoloji hem de gelişen her alan sayesinde iletişim bilgileri de değişiyor. İnsanların selam verme şekillerinden muhabbet etme konularına göre birçok alanda değişiklik yaşanıyor. Bu değişiklikleri aktif olarak takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu alanda faydalanabileceğiniz bilgiler hem internet üzerinde hem kitaplar üzerinde yer alıyor. İncelemeleriniz neticesinde detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

Kendinizi Geliştirin

Eğer sosyal medyanın olumsuz etkilerinden uzak durmak ancak olumlu etkilerini her alanda kullanmak istiyorsanız kendinizi bu alan içerisinde geliştirebilirsiniz. Aktif kullanımlarınızdan daha çok verimli kullanımlarınız bu gelişimleri sağlayacaktır. Kullanıcılar rahatlıkla verim alabilecekleri alanları öğrenebilirler. Bu anlamda sosyal medyanın verimli kullanılabilmesi için şu olaylar gerçekleşebilir:

  • İlk olarak hangi alan hakkında bilgi almak istiyorsanız bu alanda aktif olarak kullanılan programları öğrenebilirsiniz. Örneğin toplu görüşmeleri internet üzerinden yapmanız gerekiyorsa araştırmalarınızı bu görüşmeleri yapabileceğiniz programlar üzerinden yürütebilirsiniz.
  • Eğer ilgilendiğiniz alan daha çok geziler ise sosyal medya içerisinden harita özelliklerine uygun olarak bir araştırma sağlayabilirsiniz. Bu sayede ilgi alanlarınızı daha iyi ve verimli olarak kullanabilirsiniz. Örneğin; kullanabileceğiniz ve kapsamlı olan yol haritası araştırmalarını yapabilirsiniz.
  • Eğer not almaya önem veren biri iseniz sosyal medya ve internet üzerinde bu alan da oldukça gelişmiş durumda. Kullanıcılar bu alanda da kapsamlı bir araştırma yapabilir. Bu araştırmalar ile birlikte aynı zamanda kullanımlarını daha üst seviyede yapabilirler.

İlgi Alanlarınızı Belirleyin

Sosyal medya üzerinde aktif kullanım yapmak istediğinizde aynı zamanda ilgi alanlarınızı da ilk olarak belirlemeniz gerekli. Çünkü bu alanlar üzerinden araştırma yapmanız gerekiyor. Hangi alandan verim almak isteyeceğinizi kendiniz oluşturarak sosyal medya kullanımlarını bu düzeyde yapabilirsiniz. Video paylaşımları, görüntü paylaşımları, yazı paylaşımları ya da sohbet alanı. İstediğiniz kullanımları önce kendiniz belirleyerek daha sonrasında sosyal medya seçimi yapabilirsiniz. Bu alan içerisinden kullanımlarınızı deneyimleriniz ile birlikte güçlendirebilirsiniz. Yani kullanacağınız programlar üzerinden deneme yaparak hangi programı aktif olarak kullanabileceğinize karar verebilirsiniz. Böylece hem sosyal medya üzerinde çok vakit kaybetmezsiniz. Hem de vaktinizin verimli alanını buraya ayırmış olursunuz. Bu nedenle kullanıcılar için ilgilenecekleri ya da kullanacakları alanlar oldukça önemli.

Sosyal Medya Alanı Belirleyin

Sosyal medya kullanımlarını kullanmak zorunda olabilir ve sevmeyebilirsiniz. Bu anlamda da ayrı olarak kullanabileceğiniz programları seçmeniz önemli. Bütün uygulamaları kullanarak çok fazla verim alamamak yerine bir alanda tamamen ilerlemek ile birlikte diğer bir alanda aktif olmak daha mantıklı olabilir. Bu sayede siz de tek bir alandan kullanım yapabileceğiniz için kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Kullanıcıların yapacakları bu kullanımlar daha sonrasından diğer sosyal medya alanlarına aktarılabilir. Bu dönem içerisinde bir bilgi birikimi ve kullanım deneyimi olacağı için daha etkin bir kullanım da sağlayabilirsiniz. Kullanıcılar bu nedenle kullanacakları sosyal medya uygulamalarını daha öncesinden seçebilirler.

Kullanımlarınızı Az ve Öz Yapın

Sosyal medya üzerinde yer alan paylaşımlarda en çok tercih edileni sık paylaşım yapmak değil. Kullanıcılar az olan ancak güzel ve doğal olan paylaşımları daha fazla seviyor. Ancak b durum tamamen kişisel kullanıcı hesapları için geçerli. Eğer farklı bir adres ya da sayfaya sahip iseniz o zaman kullanımlarınızda daha sık paylaşım yapabilirsiniz. Kullanıcılar için önemli olan bu paylaşımlar tamamen sayfanın amacına göre farklılık gösteriyor. İsterseniz kişisel kullanımlarınızda isterseniz de sayfa kullanımlarınızda bu özelliklere dikkat ederek daha verimli kullanımlar sağlayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın