Genel

Gezi Planları İçin Artık Sosyal Medya Kullanılıyor

Yazar Şubat 6, 2017 Yorum Yok

Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönleri oldukça fazla. Önemli olan kişilerin sosyal medya kullanımlarında hangi kullanım özelliklerini tercih ettiği. Bu anlamda da kullanım yaşı, kullanım süresi gibi faktörler olumlu ve olumsuz kullanımlar için etkili oluyor. Sosyal medya gezi planlaması ise özellikle gençlerin kullanabileceği sosyal medyanın faydaları arasında yer alıyor.

Gezilecek Yerler Bilgisi

Gezi planı olan herkes internet üzerinden gezilecek yerler forumlarını okuyabilir ve bilgi edinebilir. Ancak bu bilgiler artık sosyal medya üzerinde de yer alıyor. Bazı kullanıcılar öyle ki tamamen bu konu üzerine hesap açıyor. Gidilen yerlerin sosyal medya üzerinde fotoğraflar ile değerlendirilmesini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu sayede gezi planınızı bu tavsiyeler üzerine oluşturabilirsiniz. Sosyal medya üzerinde yer alan gezi planı kullanıcı hesapları bu işi oldukça severek yapıyor. Hem yeni yerlerin keşfedilmesi hem de insanlara tavsiye verilmesi son dönemlerde en çok tercih edilen meslekler arasında. Bu planlamayı meslek olarak edinen kullanıcı hesaplarının takipçi sayıları da oldukça fazla. Öyle ki artık hesaplar kullanıcıların isteklerine göre bile gezi planı oluşturabiliyorlar. Bu anlamda takipçilerinin en çok gezmenizi istediği yer bir oylamaya sunuluyor. Bu oylama sonucunda en fazla tercih edilen yerden en az tercih edilen yerlere kadar bir sıralama yapılıyor. Sosyal medya kullanıcısı ise bu sıralama kapsamında kendine bir gezi planı oluşturuyor ve takipçileri ile aktif olarak bu plan doğrultusunda hareket ediyor.

Gezilen Yerler Fotoğraflar İle Birlikte Tanıtılıyor

Sosyal medya üzerinden gezilen her yer için ayrı fotoğraflar atılıyor. Öyle ki bu fotoğraf atma sırası artık bir akım haline geldi. İnsanlar gittikleri her yerde aynı poz üzerinden fotoğraf çekiyor ve takipçileri ile paylaşıyor. Hafta ya da ay içerisinde de bu fotoğraflardan en çok sevilenler arasında bir sıralama yapılıyor. Fotoğraf yanında video kullanımları da bu akıma dahil oldu. Faklı video çekimleri ile birlikte kullanıcı hesapları gittikleri yerleri takipçilerine tanıtabiliyorlar. Bu konuda yapılan son akım ise çok uzak yerlerin bir video ile birleştirilmesi. Bu olay şu şekilde gerçekleştiriliyor. İlk olarak bir kişi video çekimin önüne geçiyor. Bulunduğu yerin bilinmesi için geçtiği yer şehrin ya da ülkenin en bilinen yeri oluyor. ardından zıplıyor. Zıpladıktan sonra video yeni gidilen ülke ya da şehir ile devam ediyor. Yapılan video birleştirme ile birlikte kişiler zıpladıkça ülke ya da şehir değiştiriyor gibi yansıtılıyor. Sosyal medya üzerinde yer alan bu akım sadece gezi planı düzenleyen kullanıcılar tarafından değil aynı zamanda diğer kullanıcılar tarafından da kullanılıyor.

Gezi Fırsatları Hakkında Bilgi Edinebilirsiniz

Sosyal medya üzerinde yer alan gezi planlaması üzerine kurulan sayfalar içerisinde ülke ve şehir turları için düzenlenen kampanyalar da yer alıyor. Böylelikle gitmek istediğiniz bir yer var ise fırsatları takip ederek çok daha uygun fiyata gezi yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu sayfalar üzerinden turlar da düzenleniyor. Daha uygun fiyatlar aracılığı ile katılım gösterebileceğiniz turlar hakkında bilgiler gezi hesapları içerisinde yer alıyor. Bu turların düzenlenmesinde en büyük etken ise kullanıcıların önerileri. Sizin yaptığınız yorumlar inceleniyor ve en çok gidilmesi istenen yerlerin planı yapılıyor. Bu sayede gezi sayfası tarafından ülke ya da şehir üzerinden katılabileceğiniz turlar düzenleniyor. Ancak bu konuda dikkatli olmanız gerekli. Bu durumu fırsata çeviren birçok suç örgütü sosyal medya üzerinde aktif. Bu nedenle tercih ettiğiniz kullanıcı hesaplarına güvenmeniz ve kontrollü olmanız gerekli.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın