Genel

Gençler İçin Facebook Talk Tasarlanabilir

Yazar Haziran 5, 2017 Yorum Yok

Facebook platformu içerisinde yaş ortalaması daha büyük insanların kullanım yapmaya başlamış olması bu alandan artık küçük ve geç yaş grubunda olanların kullanımlarının azalmasına neden olmuş durumda. Bu durum uzun süredir Facebook analizleri içerisinde yer alıyor. Facebook uygulamasının da dikkatini çeken bu durum içinse bir başka uygulama ile birlikte geçlerin tekrar platform içerisinde kullanım yapmasına olanak sağlanmaya çalışılıyor. Ancak bu uygulama için kesin bir bilgi yok. Facebook içerisinde genç kullanımlarının artmasının sağlanması için yapılacak olan uygulamanın ismi ise Talk olarak düşünülmüş durumda.

Facebook Talk Kullanımda Olabilir

Facebook uygulamasının mesajlaşma kullanımlarını daha kapsamlı hale getirebilmek için kullandığı Messenger uygulaması kullanıcılar için oldukça büyük avantajlar oluşturmuş durumda. Bu alandan hem aktif kullanımlar sağlanıyor hem de kullanıcılar için direk olarak yapılacak olan kullanımlar ayrı bir kategori üzerinden devam ediyor. Son dönem içerisinde Facebook uygulamasının gençleri bünyesinden kaybetmesi nedeni ile messenger’a benzer olarak bir başka uygulama daha geliştirmek için hazırlandığını söyleyebiliriz. Facebook Talk bu anlamda kullanıcılar için devrede olacak bir başka alan. Facebook kullanımlarınızda ayrı olarak yapabileceğiniz bu kullanımlar sayesinde daha etkin bir sosyal medya uygulaması da elde edebilirsiniz.

Facebook Talk Yaş Sınırı Getirecek

Facebook uygulaması içerisinde genç kullanımların azalmasının tek nedeni yaş ortalaması büyük olan kullanıcıların artması değil aynı zamanda yaş ortalaması küçük olan kullanıcıların da bu platform içerisinde kullanım yapıyor olması. Bu nedenle Facebook üzerinde kullanılabilecek olan Talk eklentisinde bir yaş sınırı olması bekleniyor. 13 yaş olarak belirlenen yaş sınırı ile birlikte nasıl bir kullanım yapılabileceği ise şimdiden merak edilmiş durumda. Çünkü kullanıcılar için halen 13 yaş oldukça küçük olarak duruyor. Sadece yaş sınırı değil Facebook talk için şimdiden birçok ayrı kural da yer almaya başlamış durumda. Kullanıcılar bu kuralları direk olarak kullanımları kapsamında öğrenebilirler. Facebook talk ile birlikte yapılacak olan kullanımlara bu nedenle kurallar kapsamında ayrı olarak dikkat edebilirsiniz.

Facebook Talk Ayrı Olacak

Facebook Messenger uygulamasını kullanabilmeniz için ilk olarak bir Facebook uygulamanızın olması gerekiyor. Bu uygulamada daha sonrasında Facebook hesabınızı kapatabilirsiniz ancak görüşmelerinizi bu hesap üzerinden yaparsınız. Kullanıcılar da direk olarak Facebook Talk için bu hususa dikkat ediyor. Facebook Talk uygulaması planlaması içerisinde kullanım için Facebook adresinin olma zorunluluğu yer almıyor. Kullanıcılar direk olarak sosyal medya uygulaması üzerinden kullanımlarını gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda bu kullanımlar üzerinden yapabilecekleri eklenti özelliklerini de ayrı olarak kullanabilirler. Henüz bu durum için ayrı bir özellik yer almış değil.

Facebook Eklentisi Ne Zaman Gelecek?

Facebook’un gençlere özel yeni bir kullanım üzerinden plan yapması ile birlikte kullanıcıların akıllarına direk olarak bu planların ne zaman kullanabileceği gelmiş durumda. Facebook Talk uygulaması için platform içerisinden henüz net bir tarih gelmiş değil. Ancak kullanımlar kapsamında bu alan içerisinde yakın zamanda bir güncelleme olabileceğini söyleyebiliriz. Kullanıcılar Facebook eklentileri üzerinden kullanımlarını gelecek olan yeni sohbet ve görsel paylaşım alanı üzerinden yapabilirler. Yenilik için şimdiden aynı zamanlarda farklı tepkiler de verilmeye başlanmış durumda. Kullanıcılar Facebook eklentisi üzerinden yapabilecekleri kullanımları uygulamanın yer alması ile birlikte anlayabilirler. Facebook kullanımlarında ayrı olarak dikkat edeceğiniz bu platformu artık sosyal medya uygulamaları arasında sayabilmek mümkün olacak. Bu alandan kullanıcılar direk olarak kullanımlarını belirli çerçeveler içerisinde yapabilirler. Kullanıcılar için aynı zamanda sosyal medya güncellemelerinin olabileceğini de söyleyebiliriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın