Genel

Facebook Yeni Özellik Getirdi

Yazar Mayıs 3, 2017 Yorum Yok

Facebook platformu içerisinde yer alan kamera özellikle yapılan geliştirmeler ile birlikte değişiyor. Platform içerisine giriş yaptığınız zaman direk olarak bu değişimleri görebilirsiniz. Çünkü ana ekran üzerinde dolaşım yaparken sizin için kamera göstergesi gelecek. Bu göstergeye tıklayarak yapabileceklerinizi görebilirsiniz.

Hikayeden Mesaj Gönderin

Facebook alanı içerisine gelen hikaye bölmesi belli kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu anlamda kullanıcılar aynı zamanda bu alan üzerinden de mesaj gönderebilir. Çünkü Facebook içerisine getirilen yenilik ile birlikte artık kullanıcılar kamera açarak çektikleri görüntüleri hikaye alanı üzerinden direk olarak gönderebilecekler. Hikaye alanı içerisinden gönderilebilecek olan mesajlar Facebook platformu içerisinden 24 saat sonra silinir. Bu anlamda hikaye görüntülerinin kalıcı olmasını istiyorsanız ekran görüntüsü alabilirsiniz. Aynı zamanda alabileceğiniz ekran görüntülerini daha sonrasında da kullanabilirsiniz.

Ana Ekrana Görüntü Yükleyin

Facebook platformu içerisine girdiğiniz zaman yapılan yenilik ile birlikte ekranı sola kaydırmanız ile birlikte bir kamera alanı açılacak. Bu alan içerisinden kullanıcılar ana ekran görüntülerini direk olarak atabilirler. Facebook üzerinden yapılabilecek bu pratik kullanımlar artık uygulamanın sol ekran kaydırma alanında yer alıyor. Kullanıcılar geliştirilen kamera özelliklerini kullanarak aktif olarak anında görüntü ekleyebilirler. Ana ekran üzerinden yapılabilecek olan kamera görüntülerinin anında eklenebilmesi sayesinde kullanıcılar Facebook kullanımlarını daha etkili hale getirebilirler.

Aynı Özellik İnstagramda

Kullanıcılar için görüntüler üzerinden yapılabilecek olan aktif kullanımlar Facebook ile birlikte İnstagram platformu içerisine de getirilmiş durumda. Bu anlamda kullanıcılar her iki platformdan da kullanımlarını hızlı bir şekilde kamera özelliklerini kullanarak yapabilirler. Facebook platformu içerisinden ekranın sola kaydırılması ile birlikte yapılan kullanımlar İnstagram içerisinde sağ alanda bulunan kamera görseline dokunulması ile birlikte gerçekleşiyor. Bu anlamda kullanıcıların aktif olarak kullanımlarını her iki platform içerisinden yapabileceklerini söylemek mümkün. Aynı zamanda bu kullanımlarda dikkat edilmesi gereken özellikler içerisinde eklenecek görüntülerin yer alacağı alanlar var. Eğer hikaye alanı içerisinden görüntülerinizi ve videolarınızı gönderiyor iseniz bu anlamda 24 saat sonrasında gönderdiğiniz paylaşımların silineceğini söylemek mümkün. Ancak görüntüler ana ekran üzerinden gönderilecek ya da ayrı mesaj kutusu içerisinden gönderilecek ise bu anlamda da görüntülerin sabit olarak kalabileceğini söylemek gerekiyor.

Facebook ve İnstagram Ortak Gelişmede

Facebook ve İnstagram adresleri içerisine gelecek olan yenilikler genel itibari ile aynı doğrultuda oluyor. Bu anlamda kullanıcılar için aynı özelliği kısa süre zarfları içerisinde iki platform içerisinde de görebileceklerini söylemek mümkün. Aynı zamanda bu gelişmeler kullanıcılar için farklı platformlardan da alınmış olabiliyor. Örneğin iki uygulama içerisinde de yer alan hikaye özelliği snapchat üzerinden aktif edilmiş iken instagrama yeni gelen koleksiyonlar özelliği pinterest uygulamasından alınmış durumda. Kısa bir zaman sonrasında da Facebook adresi içerisinde bu anlamda koleksiyonları bulabilirsiniz. Facebook platformunun zaten albüm özelliğini taşıması bu anlamda uygulamanın kullanımını azaltmış durumda. Yakın bir zamanda koleksiyonun geliştirilmiş hali platform içerisinde yer alacaktır.

Kamera Pratikliği Kullanılmaya Başlandı

Facebook ve İnstagram adresleri içerisine getirilen kamera pratikliği özelliği kullanıcılar tarafından denenmeye kullanılmaya başlanmış durumda. Bu hali ile birlikte birçok fotoğraf çekildiğini ve diğer kullanıcılara gönderildiğini söylemek mümkün. Kullanıcı adresleri bu anlamda platform içerisinden aktif olarak kullanım sağlayabilirler. Kamera pratikliğinin oluşması aynı zamanda kullanıcıları memnun etmişe de benziyor. Bu anlamda birçok kişi direk olarak görüntü çekilebilecek alanı pratiklik olarak görerek kullanımlarını bu simgeler üzerinden yapabiliyor. Kullanıcıların yapacakları kullanımların kamera simgeleri ile daha pratik hale gelmesi sosyal medya platformlarının kullanım alanlarını da etkileyecek durumda.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın