Genel

Facebook Video Atılımlarına Devam Ediyor

Yazar Mayıs 29, 2017 Yorum Yok

Facebook sosyal medya platformları içerisinde video izlenimlerine en çok önem veren adres olarak biliniyor. Kullanıcılar bu adresler üzerinden video izlenimlerini sınırsız sürelerde yapabiliyor. Youtube uygulamasından sonra böyle bir alana imkan veren Facebook platformunda ise kullanımlar bu alan üzerinden bu nedenle oldukça fazla. Facebook uygulaması içerisinden yapılan video kullanımları kapsamında bu alanın içerikleri de değiştirilmeye ve geliştirilmeye başlanmış durumda.

Facebook Video Anlaşması Yapacak

Video süreleri üzerinde bir anlaşma sağlayacak olan Facebook uygulaması kendi kapsamında birkaç anlaşma için hazırlanıyor. BuzzFeed ve Vox Media gibi alanlar ile anlaşma sağlayacak olan Facebook bu anlaşmaları video süreleri üzerinden yürütmeyi planlıyor. Kullanıcılar için 10 dakika süreler ile yapılacak olan anlaşmalar ilk olarak bu medya platformları ile birlikte sunulacak. Ancak bu süreden daha uzun olan videolar ise kullanıcılara Facebook uygulamasının kendi bünyesinde sunulacak. Bu nedenle kullanımlarınızda genel olarak Facebook video yeniliklerini görebilirsiniz.

Facebook Videolarına Reklam

Facebook platformu videolar üzerinden yapılacak olan yeniliklere video eklemeyi de unutmuş değil. Yeni sergilenecek olan videolar içerisinde kullanıcılar için ilk olarak gençlere hitap eden reklamlar da yer alacak. Kullanıcılar Facebook içerisinden izleyecekleri reklamları direk olarak bu alanda reklamlar ile birlikte kullanabilecek. Daha çok gençlere hitap edecek olan reklamların ise kullanıcıları ne kadar memnun edeceği merak konusu. Bünyesinde yer alan reklam sayısı ile birlikte son dönemde birçok kullanıcı tarafından şikayet alan platform aynı zamanda reklam platformlarında daha fazla kullanım yapılmasına hazırlık sağlıyor. Bu nedenle kullanımların Facebook üzerinden reklamlar ile birlikte yapılabileceğini söylemek gerekiyor.

Facebook Videolar İle İçerik Üretecek

Facebook platformu içerisinde yer alan kullanımlarında video gelişmeleri aynı zamanda içerik üreticiler ile birlikte desteklenecek. Bu sayede kullanımlar platform içerisinde yeni ve farklı içeriklerin kullanımları ile birlikte devam edebilecek. Yapılacak olan kullanımlarda Facebook adreslerinin aynı zamanda kullanıcılar için içerik değişikliğini meydana getirdiğini de söyleyebiliriz. Video içerisinde yer alan kullanımlar artık kullanıcılara oldukça farklı alanlar üzerinden sunulabilecek. Kullanıcıları bu alanlarda kendi içeriklerini de oluşturabilirler. Yapılacak olan yenilik Facebook içerisinde Youtube kanallarına benzer bir ortamın oluşturmasının planlandığının fark edilmesine neden olmuş durumda. Snapchat ile birlikte rekabet yaşayan Facebook oklarını bu dönem içerisinde Youtube uygulamasına çevirmiş durumda.

Facebook Videoları Artacak

Son dönemlerin en iyi ve en fazla kullanılan platformu olmaya hazırlanan Facebook uygulaması içerisinde kullanımlar genel olarak videolar üzerinden devam ediyor. Kullanıcılar video izlenimlerini direk olarak bu anlamda Facebook platformu üzerinden adres içerisinden çıkmaya gerek kalmadan yapabilecek. Yapılacak olan kullanımlarda genel itibari ile aynı zamanda kullanıcıların Facebook videolarını daha kapsamlı hale getirebileceğini de söyleyebiliriz. Yapılacak olan yenilik kullanıcılar için Facebook içerisinden çıkış yapmadan istenilen videoların bulunması üzerine kurulu. Bu sayede kullanımlar daha basit ve daha kolay olarak gerçekleşebilecek. Aynı zamanda bu sayede Facebook kullanımları daha aktif olarak yapılabilecek.

Youtube’a Karşı Facebook

Bünyesinde yer alan videolar ile birlikte senelerdir birinci sırada yer alan ve kullanımını herhangi bir uygulamaya kaptırmayan youtube şimdi Facebook ile başa çıkmaya hazırlanıyor. Facebook platformu içerisinde yer alan kullanımlarda direk olarak videolar son dönemin en çok geliştirilen alanları olarak biliniyor. Kullanıcılar bu platform içerisinden kullanımlarını direk olarak gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda bu kullanımların artık birçok video ile birlikte eş zamanlı olarak yürütülebileceğini söyleyebiliriz. Kullanıcılar istedikleri video alanlarını Facebook içerisinden bulabilecek ve izleyebilecek.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın