Genel

Facebook Messenger’ı Geliştiriyor

Yazar Mart 26, 2017 Yorum Yok

Facebook uygulaması bünyesinde yaptığı yenilikler ile birlikte adından fazlasıyla söz ettirmiş gözüküyor. Özellikle son dönem içerisinde Messenger eklentisine verdiği önemi rahatlıkla görebilirsiniz. Bu alan içerisinde geçtiğimiz her gün yeni bir yenilik yer alıyor. Bunun en büyük nedeni ise diğer uygulamalar ile tamamıyla bir rakip olmak. Sohbet alanı olarak kullanılan Messenger eklentisi artık Facebook uygulamasından ayrı bir konuma gelmiş durumda. Kullanıcıların artık facebook üzerinden mobil mesaj göndermesi sadece Messenger üzerinden sağlanıyor. Bu nedenle akıllı cihaz içerisinde mutlaka Messenger uygulamasının zorunluluğu gelmiş durumda.

Messenger Snapchat Özellikleri Aldı

Geçtiğimiz günlerde Messenger uygulaması snapchat özelliği olan hikaye alanını bünyesine eklemiş durumda. Bu alanda kullanıcılar arkadaşları ile 24 saatlik kısa görüntüleri paylaşabiliyorlar. Ancak Facebook bu özellik ile sınırlı kalmış durumda değil. Bunun yanında her geçen gün Messenger üzerinde yenilik yapılmasına devam ediliyor. Bu şekilde Facebook sohbet alanını ayrı bir eklenti üzerinden kullanılmasını sağlıyor. Kullanıcılar için bu alan verilen önemin gün geçtikçe artması sayesinde artık kullanıcılar Facebook sohbetlerini akıllı cihaz içerisinde oldukça fazla kullanabiliyorlar. Bu nedenle Facebook Messenger eklentisi üzerisinde yenilik yapmaya aynı koşullar altında devam ediyor.

Messenger Emojilerini Geliştirdi

Facebook uygulamasının Messenger eklentisi üzerinde yapılan son yenilik ise emojilerin geliştirilmesi. Bu alan içerisinde yer alan emoji sayılarının arttırılması ve akıllı cihaz ifadelerinin kullanılması sayesinde tek gönderimlik kullanımlar ile durum anlatımı yapılabilecek. Messenger alanı içerisinde bu alana verilen önem bununla sınırlı kalmayacak gibi gözüküyor. Bunun yanında diğer özellikleri de gelecek günlerde eklenti içerisinde görebileceksiniz. Facebook uygulamasının Messenger eklentisini ayrı bir sohbet için kullanıma sunması bu özelliklerin eklenmesinde ki etkiyi bizlere de göstermiş durumda. Artık bir kullanıcı cep telefonu üzerinden bir Facebook arkadaşına mesaj göndermek istiyor ise mutlaka Messenger eklentisini cihaz içerisine indirmek zorunda. Ancak bu sayede sohbet kullanımı yapılabilir. Bunun yanında Facebook Messenger’ın sohbetini gün geçtikçe geliştiriyor.

Messenger Sohbeti Ayrı Bir Alan Oldu

Facebook uygulamasının eklentisi olan Messenger artık Facebook uygulamasından neredeyse bağımsız bir sohbet adresi haline gelmiş durumda. Bu sayede kullanıcılar Facebook uygulamasından bağımsız olarak da bu sohbet adresini kullanabilir. Eğer Facebook hesabınızı kapatmış iseniz Messenger eklentisini kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu alandan yine arkadaşlarınıza mesaj göndermeye devam edebilirsiniz. Bu mesajlar ile birlikte Facebook hesabınız tekrar açılmış olmayacak. Aynı zamanda diğer kullanıcılar tarafından online olarak gözükmeyeceksiniz. Bu durumdan Facebook uygulamasının artık Messenger ile ayrı olarak çalıştığını ancak aynı çatı altında olduğunu anlayabilirsiniz. Öyle ki Facebook, son zamanlarda Messenger eklentisine vermiş olduğu önemi Facebook ana ekrandan daha fazla arttırmış durumda. Bu alan içerisinde yapılan yenilikler çok daha fazla olarak kullanımda. Kullanıcılar akıllı cihaz içerisine Messenger uygulamasını indirdikten sonra bu alanların ayrı olarak kullanılabileceğini anlayabilirler. Çünkü Facebook ve Messenger uygulama alanların indirimleri farklı olarak yapılıyor. Yani Facebook uygulamasını indirdiğinizde aynı zamanda Messenger uygulamasını da indirmiş olmuyorsunuz. Bu alanın indirme işlemini ayrı olarak yapmanız gerekli.

Messenger Eklentileri Artıyor

Messenger uygulaması içerisinde kullanıcılara göndereceğiniz emojilerin sayısı ve kullanımları gün geçtikçe artıyor. Uygulama içerisine girdiğiniz zaman reaksiyonların artış gösterdiğini fark edebilirsiniz. Bunun yanında Messenger içerisine ayrı olarak alfabe ya da emoji klavyesi ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede bu alanın kişiselleştirilmesini de sağlıyorsunuz. Kullanıcılar için bu alanın geliştirilmesi arkadaş listelerini de memnun ediyor. Gelen emojiler uygulama kullanıcıları tarafından aktif olarak kullanılır durumda.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın