Genel

Facebook Messenger ve Whatsapp’ı Birleştiren Uygulama

Yazar Mayıs 14, 2017 Yorum Yok

Opera son dönemlerde yaptığı yenilikler ile birlikte kullanımlarında birçok pratikliğe gidiyor. Bu pratikliklerin bir bölümü ise sohbet uygulamalarının tek bir alan içerisinde birleştirilebilmesi. Bu birleştirme sayesinde kullanıcılar Opera uygulaması ile birlikte sohbet adreslerinden gelen mesajları kullanıcılar tek bir alandan yanıtlayabilecekler. Google üzerinde yer alan kullanımlarda bu sayede gelen mesajlar için her uygulamada farklı sekme açılmasının önüne geçilebilecek. Opera son dönem yaptığı bu yenilikler ile birlikte kullanımlarını daha üst seviyelere çıkarmayı planlıyor.

Masaüstünde Pratik Mesajlaşma Olanağı

Facebook vb. adreslerin iletişim sekmelerine verdikleri önem kısa süre sonrasında iletişimlerin sosyal medya üzerinden devam ettirilmesini sağlamış durumda. Özellikle Facebook içerisinde bu kullanım pratikliğini çok rahat olarak görebilirsiniz. Messenger eklentisi ile birlikte kullanıcılar ayrı bir uygulama indiriyor ve bu uygulama üzerinden kullanımlarını Facebook platformundan ayrı olarak yapabiliyor. Bu sayede kullanıcılar sosyal medya platformlarının iletişim alanlarından daha aktif bir biçimde faydalanabiliyorlar. Opera ile artık internet üzerinde yer alan sosyal medya mesajlaşmalarının iletişim sekmeleri daha kapsamlı hale getirilecek. Bu sayede kullanıcılar bir alandan mesaj geldiğinde tek bir sekme ile bu mesajları istedikleri alan üzerinden görüntüleyebilecekler.

Opera Mesajları Birleştiriyor

Opera kullanımları ile birlikte masaüstü uygulamalarında ve akıllı cihazlarda yer alan kullanımların pratik hale getirilmesi planlanıyor. Bu planlamalar ile birlikte kullanıcıların mesajlaşma sekmelerini tek bir alan içerisinden yapabildiklerini söylemek gerekiyor. Yani internet üzerinde yer alan mesajlaşma alanlarında bir alandan mesaj geldiğinde diğer alandan bu mesajı görebileceksiniz. Kullanıcılar için oldukça avantaj haline gelecek olan bu kullanım özelliği opera uygulaması ile birlikte bir süre sonrasında kullanımda olacak. Kullanıcılar bu kullanımları opera sayesinde yapabilirler. Opera uygulamasının son zamanlarda yaptıkları yeniliklerin on dönem içerisinde artış gösterdiğini söylemek gerekiyor. Bu nedenle kullanımlarınızı daha fazla olarak opera uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

İletişim Özellikleri Değişiyor

Sosyal medya uygulaması içerisinde yer alan kullanımlarda iletişim adresleri genel olarak farklı eklentiler üzerinden kullanılabilecek. Yani kullanıcılar genel itibari ile sosyal medya üzerinden yapacakları iletişimleri Messenger gibi farklı kategori ile birlikte yapabilecekler. Bu kategoriler içerisinde yer alan kullanımların ise tek bir tarayıcı ile birleştirilmesi genel amaç olarak gözüküyor. Yani bir alandan mesaj geldiğinde farklı bir alanı açabilir ve buradan cevap yazabilirsiniz. Sosyal medya iletişim eklentilerine bu özelliğin gelmesi ile birlikte kullanıcılar istedikleri alandan mesajlarını diğer kullanıcılara iletebilecekler. Aynı zamanda her alandan farklı mesajları da alabilecekler. Bu nedenle ilk olarak sosyal medya üzerinden yapılan değişikliğin kullanıcılar için pratik özellikler kazandıracağını söylemek gerekiyor.

Opera Büyüme Yapmak İstiyor

Sosyal medya platformları içerisinde birleştirici bir rol oynamak isteyen Opera bünyesinde yer alan yenilikler ile birlikte değişimlere olanak sağlıyor. Bu alanda ilk olarak Facebook diğer kullanımlar için internet kullanım seviyesini indirmiş durumda. Kullanıcılar Facebook platformu içerisinden kullanımlarını Opera sayesinde daha az internet kullanımları ile birlikte gerçekleştirebilirler. Bu yenilikten sonra kullanıcılar için yapılan yenilik Opera tarafından sosyal medya iletişim adreslerine özel olarak ilerleyecek. Kullanıcılar sosyal medya platformlarının iletişim alanlarından alabilecekleri mesajları opera ile birlikte tek bir yönden yanıtlayabilecekler. Bu nedenle sosyal medya iletişim araçlarının artık internet üzerinden daha kısa süre ile birlikte yapılabileceğini söylemek gerekiyor. Kullanıcılar bu alandan yapacakları kullanımları tek bir sayede karşı tarafa iletebilecek. Bu sayede hem zaman hem de emek açısından bir pratiklik kazandırılması sağlanabilecek. Opera kullanımlarını internet üzerinden bulabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın