Genel

Facebook Linkedln Yerini mi alıyor?

Yazar Şubat 21, 2017 Yorum Yok

Facebook ve Linkedln uygulamalarının tasarımları son dönemler içerisinde birbirine benzer hale getirildi. Tasarım renkleri, kullanım alanları ve sekmeler gibi özellikler birbirine benzemeye devam ediyor. İki sayfa içerisinde yapılan değişiklikler sadece tasarım yönü içerisinde sınırlı değil. Aynı zamanda içeriğin de genişlemesi her iki uygulamanın kullanımlarının farklılaşmasına neden oluyor.

Facebook İş İlanları İle Genişliyor

Facebook uygulamasının normalinde görsel ve hareketli görüntü paylaşımının üzerine kurulması ardından iletişim sağlanarak ileri gidilmesi son zamanlarda farklı bir boyut aldı. Kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmak, diğer kullanıcılar ile iletişime geçmek için kullandıkları Facebook artık çok amaçlı olarak teknolojik cihazlarda yer alıyor. Bu amaçların bir tanesini de son dönemlerde iş ilanları oluşturuyor. Uygulama içerisinde aktif iş ilanlarını görebilmek ve bu ilanlar iş bulmak mümkün oldu. Öyle ki bu alan üzerine birçok sayfanın da açıldığını görebilirsiniz. Belirli firmalar tarafından açılan sayfalar ile birlikte Facebook üzerinden çalışan eleman bulunabiliyor.

Facebook Linkedln’in Kullanımını Azaltıyor

İnsanların kişisel bilgilerini paylaştıkları Linkedln uygulaması birçok iş ilanı üzerinde etkili oluyor. Hem okul hem de çalışma hayatı bilgilerinin bu alanda özellikle yer alması birçok firmanın bu uygulamayı kullanmasını sağlıyor. Burada yer alan bilgiler güncellenerek kullanım oranı da artıyor. Ancak son zamanda iş ilanları üzerine en çok kullanılan adresler üzerinde Facebook uygulaması da yer alıyor. Kapsamlı olarak sayfalar üzerinden iş ilanları bulunduran Facebook tam anlamıyla Linkedln uygulamasına rakip olarak gelecek. Bu alandan kullanıcıların iş imkanlarını görebilmeleri firma sahiplerinin ise iş arayan kullanıcıları görmeleri uygulamanın iş alanında Likedln uygulamasından daha çok kullanılmasına neden olacak gibi duruyor.

Linkedln Yüksek Elemanların Alınması İçin Kullanılıyor

Linkedln uygulaması daha çok yüksek vasıflı olan işçilerin işe alınması için kullanılıyor. Bu alana orta vasfı da eklemek mümkün olacak. Belirli bir alana hitap etmesi nedeni ile Linkedln uygulaması belirli kişiler tarafından kullanılabiliyor. Ancak Facebook için böyle bir sınırlama yok. Uygulama içerisinde her alandan kullanıcıyı bulmanız mümkün. Ancak iş alanında yüksek vasıflı insanların da bu alanı kullanmıyor olmalarını fark edebilirsiniz. Bu durumda sosyal medya üzerinde iş ilanları üzerinde artık farklı bir ayrımın yer aldığını söylemek mümkün olacak. Kullanıcılar iş seviyelerine göre iş arayacakları uygulamayı belirleyebilirler.

Facebook İş Uygulamaları Başlıyor

Facebook uygulaması içerisinde son dönemde iş uygulamaları başlıyor. Bu uygulamalar üzerinden birçok takipçi kendi alanına özel olarak iş ilanlarını görebiliyor. İletişim ve paylaşım üzerine kurulan Facebook uygulaması içerisinde yer alan bu durum uygulamanın farklı özellikler ile kullanılmaya başlanmasını sağladı. Ancak uygulama içerisinde yer alan iş alım ilanları genellikle düşük vasıflı elemanlar için. Yine de birçok başarılı adıma bu alandan imza atıldığı söylemek mümkün. Eğer bu başarılar ve iş alımları devam ederse bu alanda daha fazla büyüme olacak gibi gözüküyor.

Facebook Reklam Platformları

Facebook içerisinde iş ilanları üzerine alanların yer alması reklamların bulunması ile birlikte de daha kapsamlı hale geliyor. Uygulama içerisinde sık sık firmaların ve belirli iş yerlerinin hatta kişilerin reklamlarını görebilirsiniz. Artık iş ilanları ile birlikte yeni bir adımın da atılması bu alanın daha fazla kullanıcı tarafından daha aktif olarak kullanılmasını sağlayacaktır. Facebook uygulaması içerisinde yer alan uygulamaların artış göstermesi diğer sosyal medya hesaplarının daha az aktif olmasına neden oluyor. Bu nedenle son dönemlerde Facebook ve Linkedln arasında oldukça iddialı bir süreç başlıyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın