Genel

Facebook Kullanımlarında Çevrimiçi Denetimi

Yazar Mayıs 26, 2017 Yorum Yok

Facebook kullanımlarının Türkiye’de 44 milyon kişiden fazla insana hitap etmesi nedeni ile bu alanda kullanımlar için eğitimler verilmeye başlanacak. Yapılacak olan eğitimler ile birlikte kullanımların çevrimiçi denetimler ile birlikte daha iyi olabilecek. Habibat gönüllüleri tarafından yapılan “Kontrol Bende” etkinliği kapsamında kullanımların eğitimler ile daha iyi hale getirilebileceği planlanıyor.

Ömer Fatih Sayan Projeyi Anlattı

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan “Kontrol Bende” etkinliği kapsamında şu cümleler ile etkinliği anlattı: “İnternet, gerektiğinde kullandığımız ve istediğimizde uzak durabileceğimiz teknolojik buluşlardan biri değildir. İnternet evimizdeki tüm kitapların, televizyonun, telefonun, hafızamızdaki tüm bilgilerin, komşularımız ve arkadaşlarımızla başka ortamlarda buluşarak yaptığımız tüm sıcak sohbetlerin ve en önemlisi tüm hayallerimizin yerini almıştır. İnternet kullanan insanın alış veriş biçimi, iletişim biçimi, eğitim ve öğretim biçimi, ailesiyle ve çevresiyle kurmuş olduğu geleneksel tüm diyalog biçimleri ve sanat algısı değişmektedir. İnternet kullanan insan çok daha fazla özgürleşmiş bir insandır. İnternet sayesinde insanın tercih imkânları oldukça genişlemiştir. İnsanın iradesi ve kararları çok daha fazla önem kazanmıştır. Bugün burada, Facebook işbirliğinde oluşturulan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun desteği ile başlatılan ‘Kontrol Bende’ programı için bulunmaktayız. Programın paydaşlarına ve Facebook’a gerçekleştirdikleri bu farkındalık çalışması için çok teşekkür ediyorum. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bu tür farkındalık çalışmalarını desteklemekten ve bir paydaşı olmaktan büyük mutluluk duymaktadır. Bu tür çalışmalar geleceğimiz olan çocuklarımızın bilinçli birer internet ve sosyal medya kullanıcısı olarak yetişmeleri, internet ve sosyal medyanın sağladığı fırsatlardan azami derecede faydalanırken olası risklerinden de kaçınmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Bu konudaki hassasiyetlerin ve farkındalık çalışmalarının artarak devam etmesini arzuluyor ve sonraki çalışmalara da örnek teşkil edeceğini umuyoruz.”

Facebook Emniyetleri Büyüyor

Sosyal medya platformu olarak kullanılan Facebook kullanıcılarının oldukça fazla olması nedeni ile bu alanda yapılacak olan kontroller ve denetimler de büyüyor. Kullanıcıların en çok bu alan içerisinde kullanım yapabileceği nedeni ile “Kontrol Bende” etkinliği başlamış durumda. Bu etkinlik ile kullanımlarınızda daha iyi bir aktif alan yaratabilmeniz için eğitim alabileceksiniz. Bu eğitim ile birlikte kullanımlarınızda yapabileceğiniz denetimleri de fark edebileceksiniz. Genel itibari ile kullanıcıların Facebook önlemlerini alması ile birlikte yapılabilecek olan bu kullanımlar nedeni ile Facebook platformu kullanımlara daha kontrollü alanlar sunuyor.

İnternet Üzerinde Eğitimler Başladı

Program ve “Kontrol Bende” adına yapılacak olan kullanım ile birlikte eğitimler 20 il üzerinde kullanımlar yapılabilecek. Kullanıcıların genel itibari ile alacakları eğitimler ayrı bir kullanım özelliğinin olmasını sağlayabilecek. Bu nedenle internet eğitimleri ile birlikte kullanımların Facebook üzerinden daha iyi yapılabilmesi bekleniyor. 20 şehirde yapılacak olan eğitimler ile birlikte Facebook kullanımları yanında aynı zamanda kullanıcıların farklı alanlarda da bilinçlendirilmesi bekleniyor. Bu sayede kullanımlar daha etkin bir özellik kullanımı sağlayabilecekler. Kullanıcılar için yapılacak olan eğitimler için BTK başkanı konuşmalarına başlamış durumda.

Facebook Kullanım Eğitimleri Başlıyor

Facebook içerisinde yer alacak olan kullanımlarda eğitimlerin 20 şehirde devam etmesi ile birlikte daha kontrollü kullanımlar sağlanabilecek. Ancak bu kontrollü kullanımların sağlanabilmesi adına eğitimlere katılım söz konusu olmalı. Bu sayede etkinlikler ve sosyal medya uygulamaları net olarak kullanım yapabilirler. Sosyal medya uygulamaları üzerine verilecek olan kullanımların neticesinde daha fazla kullanım sağlayabilirsiniz. Kontrollü kullanımlarınız sayesinde ise daha fazla ve etkin bir etkinlik de sağlayabilirsiniz. Belirli tarihlerde yapılacak olan etkinliklere katılım sağlayabilir ve katılımlarınızı dikkate alabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın