Genel

Facebook Kişisel Hakların İhlalinden Ceza Aldı

Yazar Mayıs 20, 2017 Yorum Yok

Facebook son dönemlerde kişisel hakların ihlali konusunda birçok ceza aldı. Bu cezalar son olarak Fransa’dan geldiğini söylemek gerekiyor. Kullanıcıların kişisel haklarının ihlali nedeni ile gelen cezalarda yaşanan artış Facebook yönetimini de tedirgin etmiş durumda. Kullanıcıların haklarının ihlaline sebebiyet veren platform ise Whatsapp olarak görülüyor. Bu platform içerisinde kullanımların tam olarak yapılabilmesi sonrasında kişisel hakların ihlali konusu gündemde yer almaya başladı. Bu nedenle kullanıcıların Facebook ve Whatsapp kullanımlarında hak ihlalleri ile karşı karşıya kaldıklarını söylemek gerekiyor.

Whatsapp Kişisel Hak İhlali

Whatsapp kullanımları kapsamında kullanıcılar için kişisel haklarının ihlali nedeni ile cezaların arttığını söylemek gerekiyor. Bu alanda Facebook kullanımları için son olarak AB’den ceza gelmiş durumda. 110 milyon Euro olarak kesilen cezanın nedeni ise kişisel hakların ihlali. Son dönem içerisinde Facebook ve whatsapp kullanımlarında cezaların sürekli artmış olması nedeni ile kullanıcıların akıllarına da direk olarak bu alanda sorular gelmiş durumda. Facebook ve Whatsapp kullanımlarında gerçekten kişisel bilgiler paylaşılıyor mu? Kullanıcılar için bu sorunun cevabını kesilen ceza açıklaması çerçevesinde şu şekilde verebilmek mümkün. İlk olarak whatsapp bir süre öncesinde Facebook himayesi ile birlikte kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Aynı zamanda bu alanda yapılan kullanımlar Facebook üzerinde de yer almaya başladı. Kullanıcılar için sohbet ağından yapılan kullanımların Facebook ortamına aktarılması için zorlandığını söylemek gerekiyor.

Facebook’a Tarihi Ceza

Facebook kullanımları içerisinden yapılan kullanımlarda kişisel kullanımların ihlali nedeni ile ceza kesilmiş durumda. 110 milyon Euro olarak kesilen cezanın şuan için sosyal medya uygulamaları için bir rekor olduğunu söylemek mümkün. Geçtiğimiz günlerde de Fransa tarafından Facebook’a bir ceza kesimi uygulandı. Bu nedenle son bir ay içerisinde yapılan kullanımlarda kesilen cezalar ile Facebook tarihinde bir ilk olduğunu söylemek gerekiyor. Sosyal medya platformu için kesilen bu cezaların artış göstermesi ile birlikte kullanıcıların akıllarında soru işaretlerinin olduğunu da söyleyebiliriz. Bu nedenle kullanıcılar Facebook kullanımlarında artık daha tedirgin. Whatsapp içerisinden de kullanımların kişisel bilgilerin açıklanması haberi ile birlikte yer alması nedeni ile kullanımlarda tedirgin olunduğunu söylemek gerekiyor.

Kişisel Bilgilerin İhlali

Sosyal medya kullanımları içerisinde genel itibari ile kişisel bilgilerin ihlali konusunda son dönemde bir sıkıntı oluşmuş durumda. Genel itibari ile son 1 ay içerisinde birden fazla ülkeden bu konu üzerine Facebook platformuna ceza kesilmiş durumda. Kullanıcıların yapabilecekleri kullanımlarda sosyal medyada kişisel hataların yer alması ise oldukça düşündürücü olarak biliniyor. Kullanıcılar genel itibari ile whatsapp ve facebook kullanımlarını sosyal medya üzerinden daha doğru olarak yapabilirler. Sosyal medya kişisel bilgilerin kullanımı konusunda sıkıntı olması nedeni ile kullanıcıların daha dikkatli olabileceklerini söyleyebiliriz. Bu nedenle kişisel bilgilerin kullanımı daha doğru olarak sosyal medya üzerinden yapılmalı. Bu sayede güvenilir bir kullanım da yakalanabilir.

Sosyal Medyada Facebook Cezaları

Sosyal medya platformu olan Facebook için kullanımlarının son dönemlerde birçok ceza alması nedeni ile kullanımlar için bir tereddüt oluşmuş durumda. Kullanıcılar için yapılacak olan kişisel bilgilerin kullanımının whatsapp üzerinden paylaşıma zorlanması nedeni ile kullanıcıların son dönemde daha dikkatli olabileceklerini de söylemek gerekiyor. Aynı zamanda kullanımlarda sosyal medya bilgilerinin sadece Facebook üzerinde değil aynı zamanda diğer platformlarda da dikkat edilmesinin oldukça önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Kullanıcılar için yapılacak olan kullanımlarda Facebook ile diğer platformların kişisel bilgilerine dikkat edebilirsiniz. Bu sayede kullanımlarda daha doğru ve güvenilir gezintilerin olabileceğiniz söylemek gerekiyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın