Genel

Facebook İçerik Silme Özelliğini Genişletiyor

Yazar Mayıs 27, 2017 Yorum Yok

Facebook platformu içerisinde kullanıcılar zaman zaman uygunsuz içerikler ile karşılaşabilirler. Özellikle bu içerikler kullanıcıların uygun olmadan ekledikleri zaman aralıklarında Facebook tarafından silinmeye özen gösteriliyor. Ancak Facebook platformu bazı durumlarda bu içeriklerin silinmesini yetişemeyebilirim. Aynı zamanda gözden kaçırılan bu içeriklerin silinmesi Facebook tarafından gerçekleştirilmeyemeye başladı. Oldukça rahatsız edici bu durum için Facebook kendi çapında çalışmalara başlamış durumda. Artık uygulama içerisinde uygun olmayan içerik tikler çok daha kapsamlı olarak silinebilecek ve diğer kullanıcıları görmeleri engelleyebilecek. Bu yüzden Facebook kullanımlarının son dönem içerisinde daha düzgün ve daha doğru olarak yapılabileceğini söylemek gerekiyor.

Facebook’un İçerik Silme Alanları

Kullanıcılar Facebook platformu içerisinde genel olarak bazı içerikleri silinmesine dikkat edebilirler. Bu içeriklerin Selime liste fiyatı on içerisinde tamamen kategorileştirilmiş durumda. Bu kategorileri sizler için sıralamak gerekirse şöyle bir sıralama yapabiliriz;

  • İlk olarak kişilik haklarını ihlal edecek görüntüleri Facebook içerisinden eklenmesi ile birlikte şikayet alanın üzerine silinebilir. Kullanıcıların özel görüntüleri, kullanıcıların özel bilgileri, kullanıcıların özel paylaşımları Facebook uygulaması içerisinde ihmal edildiği düşüncesi ile gönderiler silinEdilir.
  • Facebook içerisinden silinecek olan bir başka unsur ise siyasi paylaşımlar. Bir ülkenin, bir milletin zor dönemler geçirdiği zamanlarda ya da herhangi bir zaman dilimi içerisinde siyasi olarak yapılan paylaşımlar Facebook içerisinden direk olarak silinir. Bu paylaşımların genel itibariyle silinmesi için uç noktalarda olması gerekir. Kullanıcılar siyasi paylaşımları Facebook üzerinden hakaret edici gönderiler üzerinden yürütemez.
  • Facebook içerisinde silinecek olan bir başkonsolosu insan haklarını İhaleden osurlar. Bu durumda bir kişinin herhangi bir hakkını zedelenmesi üzerine yapılacak olan paylaşımların Facebook içerisinden direk olarak silindiğine fark edebilirsiniz. Bu konuya özel olarak Facebook’un önem göstermesi nedeni ile kullanıcılar için platformda daha fazla güvenilirlik sağlanmış durumda.

Facebook Silinen Gönderileri Arttırıyor

Facebook dünya çapında kullanıcıların en çok tercih ettikleri platformlar arasında birinci sırada yer alıyor. Milyarları bulan insan sayısı yani kullanıcı sayısı ile birlikte bu platform içerisinde paylaşılan bir gönderinin oldukça kısa bir süre içerisinde birçok insana ulaşabileceğini tahmin edebilirsiniz. Bu nedenle Facebook platformu içerisinde paylaşılacak olan gönderileri diğer telefonlardan çok daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcıların yapacakları paylaşım gönderilen düzenlemelerin de en çok etkili olan adanın ise Kişisel haklar olduğunu söyleyebiliriz. Genel itibari ile Facebook kullanıcıları kullanımlarını başkaları üzerinden ya da siyasi olaylar üzerinden yapabilir. Bu durumda Facebook genişletti içerik silme özelliği ile birlikte başkalarının ya da bir milletin haklarını ihlal eden durumlarda gönderileri yayından kaldıracak. Bu durumun gelişmesi hem milletleri hande kullanıcıları oldukça memnun edeceği benziyor.

Facebook İhmalleri Azalacak

Son dönemlerde sosyal medya platformları içerisinden dolandırıcılık oldukça yüksek rakamlara ulaşmış durumda. Ama Facebook hem de Instagram gibi büyük platformu içerisinde kullanıcılar hem maddi hem de manevi olarak zarar görebiliyor. Bunun için Facebook içerisinden ama önem nerede içerik silme geliştiricileri de başlamış durumda. Artık Facebook içerisinde kişisel bilgileri ya da bir kişiye zarar verecek maddi ve manevi bilgilerin geri alması engellenebilecek. Bu sayede kullanıcılar platform içerisinde yer alan kullanımlarını daha dikkatli ve güvenli olarak yapabilecekler. Genel itibari ile Facebook içerisinde geliştirilecek olan bu durum ile sosyal medya platformlarının güvenlik çalışmalarında da bir gelişme olabileceğini söyleyebiliriz. Son dönemde artan suç oranları nedeni ile sosyal medya kullanımları içerisinde geniş çaplı bir kullanım artışı gözlenebilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın