Genel

Facebook Haber Doğrulama Sistemi Başlatıyor

Yazar Nisan 30, 2017 Yorum Yok

Facebook içerisinde yer alan haberler her geçen gün daha fazla artıyor. Kullanıcıların bu platform üzerinden gönderdikleri haberlerin doğruluğu ise birçok alanda söz konusu olmuş durumda. Kullanıcıların büyük bir bölümü Facebook üzerinden gördükleri haberleri direk olarak paylaşım yapıyor. Bu paylaşımların bir süre sonrasında yalan haber olmaları nedeni ile Facebook alanda bir düzenlemeye gidiyor. Artık Facebook içerisinde yer alacak olan haberlerin ilk olarak doğrulaması yapılacak.

Facebook Güvenlikleri Artıyor

Facebook platformu içerisinde yer alan kullanımlarda güvenlik iki adım doğrulama ile birlikte başlayacak. Bu anlamda kullanıcılar için artık Facebook girişleri iki kontrol ile birlikte ilerleyecek. Birçok kullanıcı artık girişlerini ilk olarak şifreleme üzerinden ikinci olarak ise onay üzerinden yapabilecek. İki adımlı doğrulama kodundan sonra Facebook içerisinde aynı zamanda ses ile doğrulama da geliştirilmeye devam ediyor. Bu anlamda yapacağınız girişler ilk olarak şifre ile birlikte yapılacak. Ardından eğer bir kullanım daha yapılacak ise sesiniz ile onay istenecek. Bu anlamda Facebook uygulamasının güvenlik önlemlerine son dönemde daha fazla dikkat edildiğini söylemek gerekiyor.

Doğru Haberler Facebook’ta Olacak

Facebook içerisinde iki adımlı doğrulama kodu ile birlikte aynı zamanda kullanıcılar için bir de doğru haber kullanımları da gerçekleştirilecek. Bu sistem ile birlikte kullanıcılar için ilk olarak yayınlanan haberlerin doğruluk oranları incelenecek. Haberler platform içerisine eklenmeden önce ilk olarak Facebook tarafından kontrol edilecek. Daha sonrasında ise platform içerisine girişler direk olarak yapılabilecek. Kullanımların bu anlamda kontrollü olarak ilerlemesi kullanıcıların yalan haberleri de görmelerini engelleyecek. Son dönem içerisinde provokasyon amaçlı olarak birçok yalan haberin Facebook üzerinde yer alması ve oldukça kolay olarak dağılım göstermesi nedeni ile bu platform içerisinde alınacak önlemler sosyal medyanın olumsuz etkilerini de önleyecek.

Parti Doğrulama Sistemi Gelebilir

Facebook içerisinde yapılacak olan yeniliklerde aynı zamanda parti doğrulama sistemi de yer alabilir. Bu anlamda platformun tarafsız olarak kullanımı amaçlanıyor. Ancak bundan daha önceki amaç ise uygulamada yer alan provokasyonları önleyerek daha etkin ve doğru bir kullanım sağlamak. Sosyal medya araçlarının son dönemde partiler ve siyasi taraflar tarafından sıkça kullanılması aynı zamanda bu alanda bir görüş belirsizliğinin olmasına da neden olmuş durumda. Ancak sosyal medya kullanımları artık daha kontrollü hale getirilebilecek. Bu sayede hem tarafsız bir alan yaratılabilecek hem de haberlerin doğruluğu üzerinden sosyal medya kullanımı sağlanabilecek.

Facebook Önemli Değişiklikler Peşinde

Facebook kullanımları son dönem içerisinde daha kontrollü olmaya başladı. Bu anlamda F8 konferansı ile birlikte de haberler verilmiş durumda. Facebook değişikliklerini güncellemeler üzerinden aktif olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu güncellemeler ile sadece güvenlik değil diğer özellikleri de kullanmaya başlayabilirsiniz. Bütün bu geliştiriciler yanında Facebook kullanımlarının son dönem içerisinde geliştiriciler ile çok hızlı ilerlediğini söylemek gerekiyor. Facebook değişikliklerini kullanarak platformu daha etkili hale getirebilirsiniz. Bu anlamda akıllı cihazların sürümleri üzerinden yapabileceğiniz güncellemeler ile birlikte kullanımlarınızı yeni özellikler üzerinden devam ettirebilirsiniz.

Facebook Yenilikleri Devam Ediyor

Facebook sosyal medya platformu son dönem içerisinde oldukça fazla değişik ve yenilik ile birlikte kullanımlarını platform içerisinden devam ettiriyor. Kullanıcıların büyük bir bölümü bu anlamda yenilikleri güncellemeler ile birlikte kullanabilirler. Sosyal medya üzerinde ise sürekli olarak Facebook üzerinden yapılabilecek olan yeniliklerin haberleri veriliyor. Kullanıcılar yapacakları kullanımları bu sayede yeni özellikler üzerinden de yapabilirler. Yeni özelliklerin kullanımları güncellemeler ile birlikte akıllı cihaz uygulamalarında yer alacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın