Genel

Facebook Ayarlarını Detaylı İnceleyin

Yazar Nisan 18, 2017 Yorum Yok

Facebook uygulaması ayarlar sekmesi ile birlikte kullanıcılara oldukça kapsamlı bir alan sunuyor. Bu alandan faydalanabilecek olan kategoriler ise oldukça fazla. Ancak birçok insan ayarlar içerisinde bir inceleme yapmadan direk olarak ana ekran kullanımlarını yapabiliyorlar. Bu durumda da ayarlar sekmesinde yer alan kategoriler ve özellikler çok fazla bilinmiyor. Bu alan içerisinde ufak bir arama yapmanız ile birlikte kullanabileceğiniz özellikleri görebilirsiniz. Facebook ayarlar sekmesinde yer alan sık kullanılanlar ise bu alanda yer alan çok fazla bilinmeyen ancak oldukça pratik bir seçenek.

Sık Kullanılanları Doldurun

Birçok insan Facebook içerisinde yer alan sık kullanılan seçeneğini bilmiyor ve kullanmıyor. Oysaki bu alan ile birlikte en çok kullanılan sayfalar içerisinde pratik kullanımlar yaratılabilir. Peki, bunu nasıl oluşturabilirsiniz. İlk olarak Facebook bu konuda size oldukça yardımcı oluyor. Yani sizin en çok tıkladığınız sayfalar sık kullanılanlar sayfasında gösteriliyor. Oyunlar, kişiler, kullanıcı sayfaları, farklı adresler bu anlamda kategori içerisinde yer alabilecek olan alanlar. Aynı zamanda bu alana kendiniz de sayfalar ekleyebilirsiniz. Sayfalar, kullanıcı adresleri, oyunlar ve birçok alanı bu alanda kendiniz de sık kullanılanlara ekleyerek kullanabilirsiniz. Kullanıcıların ayarlar sekmesinde kullanabilecekleri bu alan yanında birçok pratik kullanım önerilerini de görebilirsiniz. Bu alanlardan faydalanmanız ile birlikte kullanımlarınızı daha aktif ve verimli hale getirebilirsiniz.

Yakın Yerleri Öğrenin

Facebook ayarları içerisinde yer alan yine kullanıcıların çok iyi bilmedikleri bir başka alan yer kullanımları. Uygulamanın ayarlar sekmesi içerisinden yakında bulunan yerler hakkında bilgi alımı yapabilirsiniz. Bu bilgiler kapsamında ise gidebileceğiniz yerleri oylamalar sonucu ile aktif olarak görebilirsiniz. Ayrı ayrı kategori halinde sunulan yerleri Facebook adresinizden direk olarak öğrenebilirsiniz. Kullanabileceğiniz ayar özellikleri ile birlikte aynı zamanda birçok pratik bilgi de elde edebilirsiniz. Birçok kullanıcının Facebook ayarlarını incelememesi bu alanda yer alan kullanım pratikliklerini bilmelerine de engel oluyor. Kullanımların sadece ayarlar üzerinden yapılamaması ile birlikte Facebook kullanımları daha iyi olarak devam edebilir. Bu anlamda detaylı bir ayarlar incelemesi yapabilirsiniz.

Ayarlarda Güvenlik Bilgileri Daha Kapsamlı

Facebook içerisinde ayarlar kategorisinde yer alan en önemli kategori ise güvenlik. Kullanıcılar bu alan içerisinden güvenlik hakkında daha kapsamlı kullanım sağlayarak hesaplarını korunabilir kılabilirler. Bu alanda alabileceğiniz birden fazla önlem var. Bu önlemleri şu şekilde sayabiliriz;

  • İlk olarak mail ve telefon numaranız üzerinden bilgi paylaşımı yaparak hesabınıza bir erişim olması ihtimali karşısında direk olarak mail ya da SMS alabilirsiniz. Ancak bu konuda dikkatli olmanız her gelen mesaja inanmamanı gerekiyor.
  • Giriş şifresi oluştur Giriş şifresi genel itibari ile farklı cihazlar üzerinden giriş yapılmak istenildiği zaman kullanılır. Cep telefonunuza gelen şifre ile platform içerisine giriş yapılabilir. Bu anlamda başka kişilerin hesabınıza giriş yapıp yapamayacağını ayarlardan kontrol edebilirsiniz.
  • Bu alandan aynı zamanda bildirim alabilirsiniz. Facebook’un tanıdık yüzler güvenlik önlemi ile birlikte başka bir kullanıcı hesabınıza erişim sağlamak istediği zaman arkadaşlarınızın gösterilmesini isteyebilirsiniz. Hangi görselin hangi kişiye ait olduğunun tam olarak bilinmesi ile birlikte adres doğrulamasını yapabilirsiniz.

Bu özellikler ve buna benzer özellikler ile birlikte Facebook uygulamasını daha fazla güvenli bir hale getirebilmeniz mümkün. Güvenlik tedbirleriniz kapsamında hesabınız içerisine bir başka kullanıcı tarafından giriş yapılmaya çalışılması sizin izniniz ile birlikte gerçekleşebilir. Kullanıcılar bu anlamda güvenlik tedbirlerini daha kapsamlı olarak alabilir ve kullanabilirler. Ayarlar sekmesini incelemeniz ile birlikte yapabileceklerinizi görebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın