SEO

En Etkili ve Güncel WordPress SEO Ekentileri – 2017

Yazar Ekim 2, 2017 Yorum Yok

Search Engine Optimization (SEO) yani Arama Motoru Optimizasyonu, bir sitenin arama motorları sonuçlarında en üst sıralarda çıkması için yapılan işlemdir. Optimizasyon, sayfadaki html yapısına, site mimarisine, anahtar kelime kullanımına, alanın toplu içeriğine bağladır. Bu yüzdendir ki SEO eklentileri, SEO için çok önemlilerdir. 2017 yılının en iyi güncel SEO eklentilerinden bazıları şunlardır…

Yoast SEO

Yoast SEO, WordPress için kullanılan en yaygın eklentilerden biridir. Web sitesi ve XML site haritalarını optimize etmede yardımcı olan Yoast SEO’nun ücretsiz ve premium versiyonları mevcuttur. Eklentinin içinde bir WordPress kullanıcısının içeriğini nasıl optimize edeceğini gösteren bir sayfa analizi vardır.

Yoast SEO, her WordPress kullanıcının rahatlıkla yönetebileceği kusursuz bir optimizasyon paneline sahiptir. Turuncu, kırmızı ve yeşil renklere göre içerik hazır haldedir ya da değildir. Turuncu ve kırmızı; içeriğin iyileştirilmesi gerektiğini gösterir. Yoast eklentisiyle, Facebook ve Twitter’la sosyal medya optimizasyonu yönetme şansı da vardır.

All in One SEO

Milyonlarca küresel indirmeyle, All in One SEO, yaygınlıkla kullanılan WordPress SEO eklentileri arasındadır. Eklenti, web sitesi hazırlamada gereken tüm olanakları sağlamaktadır. Bu SEO eklentisi otomatik bir şekilde arama motorları üzerinde blog yazılarının başlıklarının optimizasyonu için tasarlanmıştır.

Premium SEO

İsminden de anlaşılacağı gibi, web siteleri optimize etmede ve daha fazla kazanç elde etmede olanak sağlayan bir premium eklentidir. Eklenti, web sitesindeki görselleri optimize etmede yardımcı olmaktadır. İyi optimize edilmiş görseller bir siteye çok fazla tıklanma sağlayabilir. Zengin snippet işlevselliği ile blog yayınları arama sonuçlarında göze çarpar. 301 yönlendirmelerini yönetir, bu sayede başka sayfalara yönlendirme yapılabilir. 404 bulunmayan sayfalar izlenebilir. Bunlara ek olarak Google Analytics ile entegredir. Sosyal istatistikleri göstermekte, sayfa hızı bilgilerini sunmakta, sıralama izlemesi sağlamakta, site haritaları, robot.txt ve htaccess gibi özellikleri yönetmektedir.

WP Social Booster

Arama motorları, sosyal medya sitelerinden gelen sinyalleri sonuçları seçerken dikkate almaktadırlar. Bu sebeple, sosyal optimizasyon çok önemlidir. Web sitesi sosyal medyada paylaşılmaya başladıktan sonra, organik olarak daha fazla tıklama alır.

Yoast SEO, sosyal optimizasyon seçeneğini haiz olsa da WP Social Booster, web içeriğine snippet etiketlemeyi de barındıran daha işlevsel bir SEO eklentisidir.

SEOPressor

Bu eklenti de herhangi bir web sitesine gelen organik trafik sayısını artırabilecek başka bir WordPress SEO eklentisidir. Blog yayınlarını optimize etmede kullanılır. Eklenti, anahtar kelime analizlerinden ötürü diğer eklentilerden bir adım öndedir.

Konuyla alakalı uzun anahtar kelimeleri bulmaya ve içeriği oluştururken bu kelimeleri dahil edilmesinde yardımcı olur. Bu, yayınlanan içeriğin arama motorunda kolay bulunması sağlar. SEOPressor ayrıca görsellerin gerekli etiketlere sahip olup olmadığına bakarak görselleri optimize etmede yardımcı olur. Her şeyden önemlisi bu eklenti, arama motorları için vazgeçilmez olan iç bağlantıyı yönetmektedir.

Cevap bırakın