Genel

E-Ticaret Rekabeti Arttırdı

Yazar Nisan 1, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya kullanımları içerisinde son zamanlarda en çok kullanılan alanlardan bir tanesi e-ticaret. Kullanıcılar kişisel hesaplarının yanında ikinci bir hesap açarak e-ticaret faaliyetlerini bu ikinci hesap içerisinden sürdürüyorlar. Bu nedenle ikinci bir hesap üzerinden mesleki kullanımlar yapılıyor. Son dönemde bu kullanımların oldukça yüksek düzeyde olduğunu söylemek mümkün. Her işletmenin sosyal medya üzerinde neredeyse e-ticaret hesabı yer alıyor. Ancak belirli bir süre sonra bu alan içerisinde artış yaşanması rekabet alanının oluşmasına neden olmuş durumda. Artık kullanıcıların büyük bir alanı bu alanda rekabet adına yarışıyor.

Sosyal Medya Reklam Kullanımları Arttı

Sosyal medya üzerinde reklam kullanımlarının artık eskisinden daha fazla olduğunu fark etmişsinizdir. Çünkü bu alan içerisinde sadece kişisel kullanımlar değiş ticaret kullanımları da yapılıyor. Artık kullanıcıların büyük bir bölümü iş alanlarını sosyal medya üzerinden yapıyor. Bu sayede iş alanları üzerinden de sosyal medya sayesinde bir artışın yaşanması sağlanıyor. Özellikle instagram içerisinde yer alan reklam oranlarının son dönem içerisinde bir milyonu geçtiğini fark edebilirsiniz. Diğer alanlar içerisinde de reklam kullanım rakamları oldukça yüksek düzeyde. Reklamların kullanıldığı tek alan sosyal medya değil. Aynı zamanda internet kullanımları ile birlikte de reklamların artış yaşaması belirlenmiş durumda. Kullanıcılar rahat olarak sosyal medyanın her alanı içerisine reklam verebilirler.

Sosyal Medyada Ticaret Rekabeti

Sosyal medya içerisinde ayrı olarak bir rekabet alanı oluşturulmuş durumda. Bu alanda e-ticaret anlamında oluşturulmuş olan alan artık neredeyse her kullanıcı adresi içerisinde yer alıyor. Bu nedenle bu alanlar içerisinde aktif bir rekabet alanı oluşuyor. Artık çarşı içerisinde gördüğünüz her işletmenin sosyal medya üzerinde ayrı bir sayfasını ve ürün satış alanını görüntüleyebilirsiniz. Bu nedenle ticaret alanı içerisinde aktif kullanımlarınızı rekabet içerisinde yapabilirsiniz. Bu alandan sadece çarşı içerisinde yer alan işletmeleri değil aynı zamanda sadece sosyal medya üzerinden hizmet veren e-ticaret alanlarını da bulabilirsiniz. Bu alan içerisinden yapılan kullanımların çok daha maliyetinin az olması nedeni ile bu alanda e-ticaret alanı daha fazla kullanılıyor. Bu nedenle de bu alan içerisinde yapılan rekabet de artıyor.

Sosyal Medya Alışverişleri Daha Fazla Kullanılıyor

Sosyal medya içerisinde yapılan kullanımlarda e-ticaret alanının normalden fazla bir alan alması nedeni ile bu alan içerisinde yapılan kullanımlar da arttırılmış durumda. Artık kullanıcılar sosyal medya kullanımlarını e-ticaret alanı içerisinden aktif olarak yapmaya devam ettirebilirler. Ancak bu alan içerisinde büyük bir rekabet altında olacaklarını unutmamaları gerekli. Bu nedenle kullanıcıların artık sosyal medya kullanımlarını yapabilmeleri ticaret alanları üzerinden devam ediyor. Kullanıcılar daha fazla olarak bu alan içerisinde ikinci bir hesap açabilirler. Bu sayede kullanımlarını aktif hale getirebilirler. Kullanıcıların dikkat edecekleri özellikler içerisinde yer alan bir diğer kullanım ise kolay geçiş alanı. Sosyal medya uygulamaları içerisinde birçok alanda iki hesabın bir alandan yönetilmesi yapılabiliyor. Bu sayede kolay bir kullanım sağlanabiliyor.

Çift Hesap İle Birlikte Ticaret Alanı Kullanımı Daha Kolay

Sosyal medya içerisinde yer alan çift hesap kullanımları e-ticaret alanını daha kolay hale getiriyor. Bu sayede ticaret ve kişisel alanlar tek bir alan içerisinden kolaylıkla yapılabiliyor. Bu nedenle çift kullanım kolaylığının sosyal medya içerisinde yer alması e-ticaret alanı içerisinde yapılabilecek olan kullanımların daha fazla olduğunun göstergesi durumunda. Bu alan içerisinden aynı anada iki farklı kullanım yapılarak e-ticaret kullanımları çok daha fazla artmış durumda artık kullanıcılar kullanımlarını bu alandan yapabilirler.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın