Genel

Dizi Reytingleri Sosyal Medyadan Belli Oluyor

Yazar Nisan 27, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya platformları içerisinde yer alan kullanımlar farklı alanlara dağılım gösteriyor. Bu alanlar içerisinde kuşkusuz birçok kullanımın analizi de yapılıyor. Dizi ve film analizleri de bu alan içerisinde yer alan kategorilerden bir tanesi. Kullanıcılar sosyal medya platformları içerisinden aktif olarak kullanımlarını sevdikleri programların ve dizilerin analizlerini yaparak da sağlayabilirler.

Platformlarda Dizi Oylamaları Yapılıyor

Sosyal medya içerisinde yer alan platformlarda her hafta ve her gün içerisinde yayında olabilecek dizilerin oylamaları filmler ile birlikte yapılabiliyor. Bu anlamda kullanıcıların büyük bir bölümü platformlar içerisinde yer alan kullanımlar için bu alandan oy kullanıyorlar. Daha sonrasından ise hafta içerisinde en çok izlenen ya da en çok beğeni dağlayan dizi, film belli oluyor. Aynı zamanda sosyal medya kullanımlarında yer alan dizi reytingleri de bu alanda belli olabiliyor. Kullanıcılar ana ekran üzerinde yer alan analizleri aktif olarak kullanabiliyorlar. Bu oylar sayesinde her hafta içerisinde sosyal medya üzerinde kullanım önerileri devam ediyor.

Sosyal Medyanın Sevilen Dizileri

Sosyal medya içerisinde her hafta sevilen dizi önerilerinden yapılan oylamalarda en büyük payı genel itibari ile internet dizileri alıyor. Televizyon dizileri ile birlikte internet dizilerinin karşılaştırmaları yapıldığı zaman bu anlamda internet dizilerinin çok daha fazla olarak sevildiğini fark edebilirsiniz. Aynı zamanda dizi izleme oranları da bu anlamda internet üzerinden daha fazla devam ettiriliyor. Dizi kültürünün yavaş yavaş bu alana aktarılması ile birlikte kullanıcılar artık daha fazla dizi izleme kullanımlarını internet üzerinden yapabiliyorlar. Bu anlamda artan kullanımlar içerisinde analizlerin de aktif olarak yer aldığını söylemek gerekiyor.

Sosyal Medya Dizi Reytingleri Daha Farklı

Televizyon üzerinden yapılan dizi reytingleri ile birlikte sosyal medya üzerinden analizler ile yapılan reytingler birbirinden farklı olarak ilerliyor. Bu anlamda sosyal medya üzerinden sevilen dizilerin çok daha farklı olduğunu söylemek gerekiyor. Aynı zamanda dizilerin oldukça sevilmesi ile birlikte sosyal medya kullanımlarında izlenme oranları da farklılık gösteriyor. Özellikle sosyal medya içerisinde sevilen dizilerin oyunlarının takip edilmesi ile birlikte bu alanda daha farklı bir kullanım sağlanmış durumda. Kullanıcıların sosyal medya içerisinden takip edebilecekleri dizi oyuncuları ile dizi reytingleri daha farklı bir hal alıyor. Bu anlamda dizi oyuncuları üzerine de birçok oylama yapılıyor. Kullanıcılar bu oylamaları sosyal medya üzerinden aktif olarak görebilirler.

Sanal Dizilerin İzleme Oranı Daha Yüksek

Sosyal medya içerisinde yer alan kullanımlara dikkat ettiğiniz zaman bu anlamda direk olarak sanal dizilerin izlenme oranlarının daha fazla olduğunu fark edebilirsiniz. Kullanıcıların verdikleri oylar ve dizi reytingleri internet üzerinde yer alan kullanımları daha etkili kılıyor. Bu anlamda kullanıcıların verdikleri oylar ve internet üzerinde yapılacak olan analizler direk olarak kullanıcıların internet dizilerini daha çok sevdiğini gösteriyor. Bu anlamda kullanıcıların analizleri doğrultusunda kısa dizilerin de daha çok sevildiğini söylemek gerekiyor. Süre zarfı daha kısa olan dizilerin internet ortamında daha çok sevilmesinin en büyük nedeni ise reklam uygulamasının yer almaması.

Sosyal Medya Reytingleri Değişiyor

Sosyal medya üzerinde yer alan dizilerde her hafta içerisinde reytingler de farklılık gösteriyor. Kullanıcıların her hafta içerisinde izledikleri dizilerin oranları ve analizleri farklılık gösteriyor. Platformlar içerisinden aktif olarak izleyebileceğiniz dizi ve filmleri analizleri ile birlikte anında öğrenebilirsiniz. Bu sayede kullanımlarınızı daha etkili olarak yapabilirsiniz. Dizi izlerken IMDB puanlarını da sosyal medya üzerinden dikkate alabilirsiniz. Bu sayede izlemek istediğiniz kategoride en iyi dizi seçimlerini bulabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın