Genel

Değişik Kamera Özelliklerini Paylaşımlarınızda Kullanın

Yazar Mart 14, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlar artık kullanıcıların en çok önemsedikleri alan. Bu alan içerisine artık direk görüntü ya da video eklemek yerine farklı kamera özellikleri kullanılıyor. Bu özellikleri hem akıllı cihazlar hem de belirli programlar içerisinden bulabilirsiniz. Bu anlamda sadece kamera özelliklerini değil video değiştirici özellikleri de kullanabilirsiniz.

Kamera İle Yapılan Değişiklikler

Ağır Çekim: Kullanıcılar sosyal medya üzerine video paylaşımı yapmadan önce son dönemlerde en çok ağır çekim özelliklerini kullanıyorlar. Bu sayede görüntüler daha farklı özellikler ile birlikte sosyal medya üzerinde yer alabiliyor. Sosyal medya üzerinde ağır çekimler birçok alanda çekilen videolar için kullanılabiliyor.

Hızlı Çekim: Hızlı çekim de ağır çekim gibi sosyal medya üzerinde en çok kullanılan kamera özelliklerinden bir diğeri. Farklı alanlarda çekilen videolar hızlı çekim özelliği ile birlikte daha hızlı bir hale getirilebiliyor. Bu özellik genel itibari ile uzun videoların instagram alanına sığdırılabilmesi adına kullanılıyor. Kullanıcılar genel itibari ile 1-2 saat içerisinde çektikleri videoları hızlı bir çekim ile instagram adresi içerisine ekleyebiliyorlar.

Boomerang: Özellikle instagram üzerinde en çok kullanılan kamera özelliklerinden biri de boomerang. Bu özelliği bir program aracılığı ile birlikte kullanabiliyorsunuz. İndirdiğiniz program ile birlikte kısa video çekimini tekrar eden özellikler üzerinden kullanabiliyorsunuz. Bu sayede tekrar eden görüntüleri sosyal medya üzerine ekleyebilirsiniz.

Programlar İle Videoları Klip Yapın

Sosyal medya uygulamaları üzerine ekleyeceğiniz videoları değişik programlar ile birlikte de farklılaştırabilirsiniz. Bu programlar ile videolara yapabileceğiniz değişiklikleri şu şekilde söyleyebiliriz.

  • İlk olarak videolarınıza müzik ekleyebilirsiniz. Video sesinin ortamdan alınıp videonun içerisine farklı bir müzik sesi eklenmesi ile birlikte video değişikliği yapılabilir.
  • Video üzerinde yapabileceğiniz bir başka değişiklik ise renk değişikliği. Sosyal medya üzerine ekleyeceğiniz videoları belirli programlar ile birlikte renk üzerinden değiştirebilirsiniz. Siyah beyaz bu alanda yapabileceğiniz ilk değişiklik. Bunun yanında renklerin canlılığı ve solgunluğu üzerine de oynama yapabilirsiniz.
  • Belirli programlar ile yapacağınız değişiklikler içerisinde ağır ve hızlı çekimler de yer alıyor. Eğer telefon özelliğiniz yok ise bu çekim özelliklerini farklı programlar ile kullanabilirsiniz.
  • Video düzenlemeleri için kullanılacak olan programlar ile birlikte yapabilecekleriniz arasında eskitme de yer alıyor. Kullanıcılar videolarına programlar ile birlikte eski bir film ya da dizi özelliği katabilir.
  • Bunun yanında videolarınızda değişik efektler de kullanabilirsiniz. Bu efektler videolar içerisinde sembollerin ve simgelerin olması ile birlikte düzenlenebiliyor.

Kullanacağınız programlar ile birlikte videolarınızı çok daha iyi yapabilir ve videoların izlenme oranını arttırabilirsiniz. Bu sayede sosyal medya üzerinde yer alan videolar daha fazla kullanıcının dikkatini çekecektir. Kullanıcılar istedikleri programı kullanabilirler. Bu sayede video özelliklerini değiştirebilirler. Kullanıcıların yapabilecekleri bu değişiklikler sosyal medya üzerine eklenen videoların kalitesini de değiştiriyor.

Video Değiştirme Programlarını Fenomenler Tercih Ediyor

Kullanıcıların kullanabilecekleri video düzenleme programlarını en çok tercih edenler arasında fenomenler geliyor. Fenomenlerin çok sık video paylaşımları yapmaları bunun yanında videoları birleştirmeleri ve belirli alanları yakınlaştırıp uzaklaştırmaları kullanıcıların bu programları daha fazla kullanmasına neden oluyor. Bu sayede sosyal medya üzerinde yer alan görüntüler programlar ile birlikte değişik olarak sunulabiliyor. Bu sayede videoların izlenme oranı aynı zamanda videolardan alınan memnuniyet daha yüksek düzeyde olabiliyor. Kullanıcıların özellikle dikkatle kullanabilecekleri bu programlar sosyal medya hesabınızda yer alan videoların daha hareketli geçmesini ve sayfanızın daha renkli olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle video programlarını kullanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın