Genel

Çocuklar İçin Yaratıcı Oyunlar Sosyal Medyada

Yazar Mart 17, 2017 Yorum Yok

Ebeveynler çocuklar ile birlikte vakit geçirirken kullanabilecekleri oyunları kendileri oldukça pratik yöntemler ile birlikte yaratabilirler. Ancak bu alanda bilginizin yetersiz olduğunu ve nasıl oyun kurabileceğinizi tam olarak bilmiyor iseniz sosyal medyadan faydalanabilirsiniz. Sosyal medya içerisinde birçok anne-çocuk adreslerinde çocuklar için yapılan oyunlar detaylı anlatımlar ile birlikte yer alıyor. Üstelik bu konuda uzmanlığı bulunan anneler oyunların hangi yaş düzeyinde nasıl kullanılacağı ve hangi alanda gelişim sağlayacağını da diğer anneler ile paylaşabiliyor. Bu nedenle sosyal medya üzerinden takip edeceğiniz sayfalar ile birlikte çocuğunuz ile geçirdiğiniz vaktin süresini arttırabilir ve gelişimi için büyük ve olumlu katkılarda bulunabilirsiniz.

Çocukların Kritik Dönemleri Önemli

Her çocuğun belirli kazanımları kazanabileceği kritik dönemleri vardır. Ebeveynlerin bu dönem içerisinde çocuk ile işbirliği içerisinde olması hem dönemin daha rahat hem de sağlıklı olarak atlatılmasını sağlar. Kritik dönem içerisinde kazanılmayan davranışların çocuklara sonradan edinilmesi oldukça zordur. Bu nedenle her yaş grubu içerisinde kazanılması gereken davranışları belirli etkinlikler ve oyunlar ile birlikte çocuklarınıza kazandırabilirsiniz. Bunun için sosyal medya üzerinde yer alan uzman annelerin görüşlerinden faydalanabilirsiniz. Anneler bu alanda sizin için birçok bilgiyi paylaşıyor.

Sosyal Medyadan Yardım Alabilirsiniz

Sosyal medya üzerinde yer alan anne-çocuk sayfalarında genel itibari ile yaş gruplarına özel olarak tasarlanan oyunlar ve oyunların kullanımı yer alıyor. Bu alandan faydalanarak neredeyse her akşam çocuğunuz ile birlikte etkinlik yapabilirsiniz. Üstelik bu etkinlikler için fazlasıyla bir maliyet harcamanıza gerek yok. Neredeyse her evde yer alan malzemeler ile birlikte üretilen yaratıcı oyunlar bu platform içerisinde uzman anneler tarafından diğer anne kullanıcılara sunuluyor. Bunun yanında birçok uzman anne DM üzerinden sorularınızı da alıyor. Eğer çocuğun gelişim dönemine ait sormak istediğiniz bir soru var ise bu adreslere DM üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz. Bu sayede çocuklarınız için yaratıcı oyunlar tasarlayabilirsiniz. Oyun faaliyetlerini ileri düzeye taşıdığınız zaman çocuk ile iletişiminizin de değiştiğini rahatlıkla fark edebilirsiniz.

Sosyal Medya Anneleri İşbirliğinde

Sosyal medya üzerinde yer alan anne-çocuk sayfaları kullanıcıları belirli dönemlerde de bir araya geliyor. Bir araya gelen anneler ise bilgileri kapsamında çocuklar için neler yapılabilir sorusu üzerine vakit geçiriyorlar. Bu toplantılarda oldukça yaratıcı ve farklı bilgiler ortaya çıkıyor. Aynı zamanda anneler birbirlerinde olan bilgileri diğer anneler ile paylaşabiliyorlar. Kullanıcılar bu kapsamda sosyal medya üzerinden diğer anneler ile iletişim halinde olabilir ve toplantılara katılabilirler. Bu sayede çocuklara verecekleri eğitimleri daha bilinçli hale getirebilirsiniz. Bu sayede anneler belirli bir süre içerisinde çocukları ile yapacakları etkinlikleri program kapsamında devam ettirebiliyorlar. Bu program esnasında çocukların istekleri ve ilgileri de ön planda olabiliyor. Bu nedenle direk olarak çocuğunuza program diretmek yerine çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına göre etkinlikleri düzenleyebilirsiniz.

Çocuklar İçin Annelerin Hazırladıkları Oyunların Faydaları

Sosyal medya üzerinde çocuklar için yer alan etkinlikleri kullanmanız çocuklarınızın gelişim dönemlerinde büyük etkiye sahip olacaktır. Bu etkinlikler sayesinde çocukların büyük kas gelişimini, küçük kas gelişimini, el-göz koordinasyonlarını, ritim duygularını, rakam-harf bilinçlerini geliştirecektir. Bu nedenle çocukların kritik dönemlerinin yapılan etkinlikler kapsamında daha sağlıklı olarak geçirmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu nedenle sosyal medya kullanımlarınızı daha olumlu olarak yapabilirsiniz. Özellikle çocuklarınız için sosyal medya kullanımlarınızı daha faydalı hale getirebilirsiniz. Bu nedenle sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yanlarından etkilenmeyi kendi kullanımlarınız kapsamında yapabilirsiniz. Bunun yanında internet üzerinde yer alan bilgileri de çocuk oyunları kapsamında kullanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın