Genel

Aynı Anda Milyonlara Seslenmek

Yazar Şubat 10, 2017 Yorum Yok

Sosyal medyanın hem olumlu hem de olumsuz etkileri biliniyor. Bu etkileri sayısız olarak sıralamak mümkün. Ancak son dönemlerde sosyal medyanın olumlu kullanımı fazlasıyla sağlanıyor. En çok aynı anda bir çok insana seslenme özelliğinden faydalanan kullanıcılar bu özellikler farklı alanlarda kullanmak için tercih edebiliyor.

  • Bu özelliğin ilk olarak duyurulması istenen etkinliklerde kullanıldığını söylemek mümkün olacaktır. Eğer bir davete birçok insanın gelmesini istiyorsanız bu insanları aramak yerine bu internet üzerinden davetler düzenleyebilirsiniz. Böylece hem emek hem de zaman tasarrufu yapabilirsiniz.
  • Herkese aynı mesajın gönderimini yaparken kullanılan özellik sosyal yardım projeler. Sosyal projelerini insanlar tek seferde milyonlara duyurmak isteyebilir. Bu nedenle sosyal medyayı tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. Bu sayede duyarlılık arttırıldığı gibi daha fazla insanın yardımı da sağlanacaktır.
  • Sosyal medya üzerinden insanlara seslenmesinde kullanılan bir diğer faktör ise acil konularda ihtiyaçların giderilmesi. Kan bu durumun en güzel örneği diyebiliriz. Acil kan aramalarında sosyal medya hızı ve iletişimi ile birlikte anında sonuç alınabiliniyor.

İnsanlara Ulaşmak Çok Daha Kolay

Teknolojinin ve sosyal medyanın gelişmesi ile birlikte artık insanlara ulaşmak çok daha kolay hale geldi. Sadece ses üzerinden değil aynı zamanda görüntü üzerinden de birçok iletişim yapılıyor. Günümüzde görüntülü olarak sağlanan iletişim sayısı da yüksek düzeylerde. Sosyal medya üzerinde yer alan uygulamaların iletişim alanlarına da ayrı bir önem veriliyor. Bu önem ile birlikte insanlar sosyal medya üzerinde vakit geçirirken diğer kullanıcılar ile iletişime geçebiliyorlar. Beğendikleri gönderileri ve diğer konuşma konularını sosyal medyanın iletişim alanlarından birbirlerine gönderebiliyorlar. Bu alan içerisine bu kadar dikkat edilmesi ve insanların bu alanlardan iletişim kurmaları sayesinde sosyal medya üzerinde geçen zaman da artıyor. Bu sayede insanlara mobil numara üzerinden ulaşamadığınızda farklı yerlerden ulaşabileceğiniz birçok alan var.

Görsel Paylaşımları İçin Yenilikler

Sosyal medyada yer alan görüntüleri kullanıcıların sürekli diğer kullanıcılara göndermek istekleri nedeni ile bu alan içerisinde sürekli yenilikler yapılabiliyor. İlk olarak yapılan yenilikler ile birlikte görüntüleri kayıt etmeden başka insanlara direk olarak gönderebiliyorsunuz. Bu sayede hem cihaz galerisi dolmuyor hem de zaman ve emek kaybı olmuyor. Sosyal medyanın yenilikleri geliştirmesi iletişim alanları içerisinde her özelliğin kullanılmasını sağlıyor. Bu özelliklerde en geniş sınırlara ise Facebook uygulaması sahip Bu uygulama sayesinde görüntülü aramalar ile birlikte yapabileceğiniz birçok işlem var. Bu sayede insanlar ile iletişiminizi daha yakın hale getirebilirsiniz.

Davetler Sosyal Medyadan

Sosyal medya üzerinden davetler ile birlikte kişileri belirli bir törene çağırmak sosyal medyanın en büyük mizah unsurlarından biri halinde geldi. Artık insanların düğün, dernek gibi alanlara insanları davet etmek amacı ile telefon kullanmayıp sosyal medya kullanması kullanıcıların dikkatini çekti ve bu alan üzerinde mizah dönmeye başladı. Ancak sosyal medyanın bu alanda kullanımı oldukça mantıklı. Eğer ailecek davet edilmesi gereken bir yer var ise aile bireylerinden mutlaka sosyal medya kullanımı yapan birey oluyor. Arkadaş listeleri üzerinden bu bireyler seçilerek tek bir seferde davet yollanabiliyor. Bu özelliğin bir diğer olumlu yanı ise yanıt alma. Davet gönderilen kullanıcılar yine sosyal medya üzerinden katılım durumlarını evet hayır olarak bildirebiliyorlar. Bu sayede daveti yollayan kişi programını tahmini sayılar üzerinden daha rahat olarak yürütebiliyor. Çünkü sosyal medya herkesin verdiği yanıt doğrultusunda davete katılım sayısını kendiliğinden çıkartıyor. Bu sayede plan için kişi bilgisi almış oluyorsunuz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın